Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi

Fahri Gün 22 Mar 2024 İnternet 79  0

Yazımızda Google Haritalar üzerinde evinizi nasıl bulanık hale getirebileceğinizle ilgili bilmeniz gerekenlere yer vermekteyiz. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Google Haritalar uygulaması günümüzde en çok kullanılan harita uygulamalarından biridir. Türkiye’de de çok popüler olan Google Haritalar uygulaması ile günümüzde gerçek sokak görünümü de elde edebiliyorsunuz. Ancak bu durum bazı kullanıcılar için gizlilik endişelerinin meydana gelmesine neden olabiliyor.

Eğer isterseniz size ait olan evi veya kiracısı olduğunuz evi Google Haritalar üzerinde bulanık hale getirebilirsiniz. Böylece eviniz sokak görünümü olarak Google Haritalar üzerinde görülmeyecektir. Ancak bunu yapabilmek için uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Adımları:

İlk olarak maps.google.com adresini açınız. Ardından arama çubuğuna evinizin adresini yazınız. Ardından Sokak Görünümü veyahut Street View yazan kısma geçiniz. Sonrasında oklar ile evinizi tam ve doğru konum olarak görüntüleyip, Sokak Görünümü ile evinizi doğru şekilde işaretledikten sonra Sokak Görünümü ekranında sol kısımdaki kutucukta bulunan üç noktaya tıklayıp Sorun Bildir’i seçiniz. Sorun Bildir ekranından Evim seçeneği çıkacak olup onu işaretleyin. Sorun bildir ekranında çıkan kırmızı karenin içerisine eviniz gelecek şekilde işaretlemeniz bir hayli mühim olup, bu adımları da gerçekleştirmenizin ardından mail adresinizi yazıp Captcha doğrulaması yapınız. Sonrasında Google Haritalar’a ev bulanıklaştırma talebinizi gönderebilirsiniz. Ardından Google ekibi tarafından talebinizin incelendiğine dair bir e-posta alacaksınız ve sonucu da kısa süre sonra öğrenebilirsiniz. Gelebilecek yeni mailler nedeniyle mail kutunuzu aralıklı olarak kontrol etmenizi öneririz.

Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi
Video Boyutu Küçültme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)