Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları

Fahri Gün 22 Haz 2021 İnternet 1.329  0

Bu içeriğimizde hem yasal hem ücretsiz olan e-kitap platformlarına değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Teknolojinin yoğun gelişimi ile beraber artık kitap okumak bile internet ortamından yapılabiliyor. E-Kitap üzerine kurulu internet siteleri kullanıcıların kitaplara dijital ortamlar üzerinden erişebilmesini sağlıyor.

E-kitap üzerine kurulu internet siteleri arasında yasal ve ücretsiz olan platformlar bulunmakta olup, bu platformlar arasından bazılarını sizler için derledik;

Google Play Kitaplar

Play Kitaplar, popülerliği ile en fazla tercih edilen servislerden biri olup, arama yaparak dilediğiniz kitaba erişmenize ve okumanıza imkan tanıyor ancak platform üzerinde yalnızca ücretsiz kitapların olmadığını, aynı zamanda ücretli kitapların da olduğunu belirtelim. Play Kitaplar platformunun sahip olduğu avantajlardan biri de bir kitabı satın almadan önce yorumlarını, puanlarını ve kısa bir bölümünü görebilmenizdir.

e-Devlet e-kitap

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen bir proje olup, vatandaşların elektronik ortam üzerinden kitap okumasını sağlamakta olan platform dahilinde 20 binden fazla kitap bulunmaktadır. 7 gün 24 saat ücretsiz olarak erişme imkanınız bulunan platformdan halk kütüphanelerine üye olan tüm vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Internet Archive

28 milyonun üzerinde e-kitaba sahip olan Internet Archive platformu, en iyi ücretsiz e-kitap platformlarından biri olup 20 yıldan fazla süredir hizmet vermektedir. Türkçe de dahil pek çok dilde içerikler sunmakta olup, beğendiğiniz kitabı kütüphanelerdeki gibi ödünç alıp indirmenize imkan tanımaktadır.

Etiketler: ,
Wayfair Hakkında Bilgiler
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri

“Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları” üzerine 1 yorum

  1. Row Didmop dedi ki:

    “olup….-maktadır” kalıbı bir beni mi rahatsız ediyor? Resmi yazışmalarda neyse de burada biz bizeyiz yahu. Bu kadar sık kullanmasak da olur.

Yorum Yapmayı Unutmayın :)