Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi

Fahri Gün 27 Mar 2024 Mobil 80  0

İçeriğimizde hoparlör temizliğinin nasıl yapıldığını anlatıyor, hoparlör temizliğine ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Akıllı telefon hoparlörleri zaman içerisinde pislenebiliyor ve bu durumda performans kaybı da meydana gelebiliyor. Özellikle uzun süreli kullanımlarda ve telefonun tozlu ortamlarda kullanılması durumunda hoparlör içerisinde biriken toz ve diğer kirler nedeniyle ses kalitesinde büyük oranda düşüş meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda ses kalitesini artırmak için hoparlör temizliğinin nasıl yapıldığı unsuruna değiniyoruz.

Hoparlör temizliği yapma rehberi:

Kirlenen akıllı telefon hoparlörleri, telefondaki sesleri duymayı daha zor bir hale getirmektedir ve bu sorunun çözümü için evdeki malzemeleri kullanarak hoparlör kirini kolayca temizleyebilirsiniz. İlk olarak elinize pamuklu çubuklardan alın ve hoparlör deliklerinin üzerine getirilerek biraz baskı uygulayın ve üzerinde dairesel hareketler ile yavaşça hareket ettirin. Pamuklu çubukların üzerinde toz görüyorsanız başarılı bir sonuç aldığınız anlamına gelir. Öte yandan temizleme jellerinden de yararlanabilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak diş fırçası veya kürdan kullanabilirsiniz ancak özellikle kürdan kullanırken hassas olmaya dikkat etmeniz gerekir zira hoparlörünüzü çizebilir, cihazınızın kasasına zarar verebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise basınçlı hava spreyi kullanmaktadır. Bunlar elektronik mağazalarında veya ofis malzemeleri mağazalarında bulunabilir. İnce pipeti basınçlı hava spreyinin ağzına monte edip ardından hoparlör yuvasına 2-3 kısa vuruş ile basıncı üfleyiniz. Pipetin ucunu, hoparlör açıklığından en az 2 cm kadar uzakta tutmanız gerekmektedir. Böylece hoparlör temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi
iPhone Konum Kapatma Rehberi
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)