Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi

Fahri Gün 29 Mar 2024 İnternet 52  0

Teknoloji şirketlerinden Google’ın sizi dinleyerek reklam göstermesini engellemek için uygulamanız gereken adımların hangileri olduğuna değiniyoruz.

Telefonunuzun tuş kilidi kapalı olsa dahi Google konuşmalarınızı kaydedebilmektedir. Konuştuğunuz şeyler bu yüzden karşınıza reklamlar olarak çıkmaktadır. Bunu düzeltebilmek için bazı ayarların mutlak suretle uygulanması, böylece Google’ın sizi dinleyerek reklam göstermesini engellenmeniz gerekmektedir.

Android akıllı telefonları kullanabilmek için Google hesabınızla oturum açmanız gerekmekte olup, Google hesabında varsayılan olarak Google’ın sizi dinlemesine ve buna yönelik karşınıza reklamlar çıkarmasına izin veriyor oluyorsunuz. Hatta bunu yaşayan pek çok kişi, arkadaşıyla sesli olarak konuştuğu bir konunun karşısına reklam olarak çıktığını belirtmiştir. Yani çıkan reklamlar sadece girilen sitelerle alakalı olmayıp, yapılan dinlemelerle de alakalı çıkmaktadır.

Google’ın sizi dinlemesini engelleme yöntemi:

İlk olarak internet tarayıcınızı açıp Google üzerinde herhangi bir arama yapınız ve ardından arama sayfasının sağ üst köşesindeki Profil resminizin üzerine dokunup açılan menü içerisinden Google Hesabınızı Yönetin butonuna giriniz. Sonrasında açılan sayfada Veriler ve Gizlilik sekmesi içerisinden Web ve Uygulama Etkinliği’ne giriniz. Ardından alt ayarlar sekmesinden Konuşma ve Ses Etkinliğini Dahil Et seçeneğini devre dışı bırakınız.

Bu işlemlerin sonrasında Veriler ve Gizlilik sekmesine girip Reklam Merkezim seçeneğine giriniz. Ardından Kişiselleştirilmiş Reklamlar menüsüne girip açılan ekran içerisinden de Kapat seçeneğini işaretleyerek adımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Etiketler: , ,
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi
Video Boyutu Küçültme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)