Windows 11 Copilot özelliği otomatik olarak çalışması için tekrar teste alındı

Fahri Gün 15 Nis 2024 Bilgisayar 142  0

Bu zamana kadar pek çok işletim sisteminde yapay zekaya yer verilmesi için çalışmalar yapıldı fakat Microsoft son zamanlarda bu hususta son derece ciddi ve bu bağlamda Copilot üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Gelişmelere göre Windows 11 başlatıldığında artık Copilot özelliği de otomatik olarak çalışacak.

Microsoft’un Copilot yapay zeka fonksiyonunun hali hazırda Windows işletim sistemine entegre edilmesine yönelik olarak çalışmalar devam etmekte olup, Microsoft yapay zekaya ilişkin yeni çalışmalar sergileyerek yeni pek çok fonksiyon dahil ediyor.

Son Windows 11 Insider sürümünü çalıştırmakta olan kullanıcılar, işletim sisteminin şirketin yapay zeka asistanı Copilot’u açılışta otomatik olarak çalıştırdığını farketti. Otomatik olarak başlatma, ilk olarak haftalar öncesinde Preview Build 23615 ile test edilmiş durumda idi. Bu sefer gerek Canary gerekse Build 261000 üzerinde yeniden ortaya çıkmış durumda.

Windows işletim sistemi bulunan kullanıcılara şu an Copilot simgesi ve fonksiyonları gösterilirken, otomatik başlatma özelliğinin test aşamasının tam olarak tamamlanmasıyla birlikte artık Windows işletim sistemleri başlatıldığında yapay zeka asistanı da otomatik olarak çalışmaya başlayarak kullanıcıya hizmet verecek. Microsoft’un Copilot’u genel itibariyle kullanıcıların daha etkili bir deneyim yaşayabilmesi için tasarladığı bilinirken buna yönelik ilerleyen süreçte de pek çok geliştirmede bulunduğuna şahit olabiliriz.

Etiketler: , ,
Low Level ve High Level Programlama Dilleri Arasındaki Farklar
Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları
Spotify Jam’ı Bilgisayarda Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)