WhatsApp Sohbet Kilitleme Rehberi

Fahri Gün 17 Nis 2024 Mobil 135  0

Yazımızda WhatsApp platformunda sohbet kilitleme işleminin nasıl yapıldığına dair bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

WhatsApp platformu günümüzde yeni özellikler kazanmaya devam etmekte olup, sohbet kilitleme ve gizli kod ile mesaj gizleme fonksiyonlarıyla gizliliğinizi bir adım öteye taşımanız mümkündür. Yazımızda bunun nasıl yapıldığına adım adım yer verdik.

Öncelikle sohbet kilitleme özelliğinin gerek iOS gerekse Android cihazlar üzerinde kullanılabileceğini belirtelim.

WhatsApp sohbet kilitleme adımları:

İlk olarak WhatsApp uygulamasını açıp, ardından kilitlemek istediğiniz sohbeti bulup üzerine uzun süre basılı tutun veya sola kaydırıp sohbeti seçin. Ardından ekranda çıkan üç noktalı menü simgesine dokunup, çıkan seçenekle arasından Sohbeti Kilitle’yi seçiniz. Söz konusu bölümde yüz kilidi veyahut parmak izi ile kilitleme seçeneklerinden birini kullanıp kilitleme yapabilirsiniz. Ardından parmağınızı veya seçiminize göre yüzünüzü sisteme doğrulama yapıp taratarak sohbet kilitleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz işlemler telefonunuzun diğer güvenlik ayarlarıyla entegre bir şekilde çalışmakta olup, bu yüzden Face ID veyahut parmak izi gibi biyometrik doğrulamaların telefonunuzda da etkinleştirilmiş olması gerektiğini belirtelim.

Bunun yanı sıra dilerseniz WhatsApp üzerinde gizli kod oluşturarak da hassas içerikleri barındıran sohbetleri ekstra bir güvenlik katmanı ile korumanızın mümkün olduğunu belirtelim.

Gizli kod oluşturma adımları:

İlk olarak WhatsApp uygulamasını açıp gizli mesajların bulunduğu kilitlenmiş sohbetler klasörüne erişiniz. Ardından klasörün içerisinde Ayarlar seçeneğine dokunup, sonrasında da Gizli Kod Oluştur seçeneğine dokunarak devam ediniz. Ardından eklemek istediğiniz gizil kodu girip onaylayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Etiketler: , ,
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi
iPhone Konum Kapatma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)