iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi

Fahri Gün 04 Mar 2024 Mobil 105  0

iPhone kullanıcıları için sunulan ekran mesafesi özelliği kullanıcıların göz sağlığını koruma noktasında önem arz ediyor. Yazımızda ekran mesafesi özelliğinin nasıl kullanılabileceğine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin tüm ayrıntılar…

Günümüzde kullanıcılar büyük ekranlı akıllı telefonları nedeniyle sürekli olarak ışığa maruz kalmakta ve bu da göz sağlığı için zararlı olabilmektedir. Bir ekrana çok yakından bakmanın zararlı olduğu kabul edilmektedir ve bu zararı azaltma noktasında pek çok geliştirici tarafından çeşitli önlemler alınmaktadır. iPhone cihazlarda da bu bağlamda ekran mesafesi özelliği sunulmaktadır.

Apple’ın ekran mesafesi özelliği, TrueDepth kameradan yararlanıp iPhone cihazı uzun süre 12 santimden daha yakın tuttuğunuzu algılamakta ve telefonu uzaklaştırmanızı önermektedir. Özellikle de küçük çocukların miyop riskini azaltmak noktasında önem arz eden bir özelliktir. Peki ekran mesafesi fonksiyonu nasıl kullanılmaktadır?

İlk olarak cihazınızın TrueDepth kamerasını desteklediğine ve bu kameranın sorunsuz olarak çalıştığına emin olunuz. Ardından Ayarlar uygulamasını açınız ve oradan Ekran Süresi sekmesini bularak dokununuz. Sonrasında açılan ekranda Ekran Mesafesi’ne dokunup, sonrasında Ekran Mesafesi özelliğini açınız.

Böylece iPhone cihazınızda ekran mesafesi özelliğini aktif hale getirebilir ve göz sağlığınızın korunması yönünde katkıda bulunabilirsiniz.

Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi
iPhone Konum Kapatma Rehberi
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)