Android Telefondan Outlook Aracılığıyla Fotoğraf Gönderme Rehberi

Fahri Gün 19 Haz 2024 Mobil 83  0

Yazımızda Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdan bir mail adresine Outlook uygulaması aracılığıyla nasıl fotoğraf gönderebileceğinizi anlatıyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Telefonlardan mail aracılığıyla fotoğraf göndermek günümüzde her ne kadar basit olsada fazla tercih edilmeyen bir yöntem konumundadır. Bunun temel nedeni ise mail aracılığıyla fotoğraf gönderilebilmesinin pek çok kullanıcı tarafından atlanıyor olmasıdır veyahut kullanıcı kendisine mail gönderebileceğini bilmemektedir.

Örneğin birkaç adet fotoğrafınızı telefonunuzdan bilgisayarınıza aktaracaksınız diyelim. Bunu outlook uygulaması sayesinde kolayca yapabilirsiniz. Yani telefonunuzu bilgisayarınıza kablo yardımıyla bağlamaya gerek olmadan basit gönderimlerinizi mail yoluyla halledebilirsiniz.

Android telefondan Outlook aracılığıyla nasıl fotoğraf gönderilir?

İlk olarak göndermek istediğiniz fotoğrafı veya fotoğrafları Galeri uygulamanız içerisinden seçiniz ve ardından aşağıda çıkan seçenekler arasından paylaşma seçeneğine dokununuz. Sonrasında çıkan seçenekler içerisinden Outlook yazısını ve simgesini bulup dokununuz. Ancak eğer sisteminizde outlook yüklü değil ise ilk olarak Play Store’dan indirmeniz gerekir. Aksi halde seçenekler arasında outlook çıkmayacaktır.

Outlook uygulamasını seçtikten sonra telefonunuz sizi Outlook içerisine yönlendirecek olup mail gönderme ekranı otomatik olarak çıkacak ve seçmiş olduğunuz fotoğraf da eklenecektir. Eğer fotoğrafın boyutu yüksek ise o halde size boyutu küçültmeniz konusunda bir uyarı gelecektir ve resim boyutunu küçültme seçeneğini seçerek adımınızı sürdürebilirsiniz.

Alıcı kısmına göndereceğiniz mail adresini yazınız. Eğer kendinize gönderecekseniz o halde kendi mail adresinizi yazmanız yeterli olacaktır. Ardından kendinize göndermiş olduğunuz mail içerisinden fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Etiketler: , ,
WhatsApp Sohbet Kilitleme Rehberi
Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
Ödemeli Arama Yapma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)