Kod Yazmak İçin Kullanabileceğiniz 5 Popüler Oyun

Fahri Gün 10 Kas 2020 Oyun 247  0

Programlama öğrenmek isteyenlerin bilmesi gereken diller bulunuyor. Önce bu dilleri öğrenmekle işe başlıyor olmak gerekiyor. Kod yazma oyunları programlara dilini daha etkili ve eğlenceli bir şekilde öğretebiliyor.


Programlama dillerini bilmek kusursuz bir yazılım ortaya koyabilmek adına son derece önemli olup kişinin sıklıkla pratik yapmasını, çok çalışarak kendisini geliştirmesini gerektiriyor ancak bazen programlama dilleri ile uğraşmak gerçekten de sıkıcı olabiliyor .Bu gibi durumlar için kullanabileceğiniz eğlenceli 5 kod yazma oyununu sizler için liste haline getirdik.


Codecombat


Çevrimiçi bir şekilde oynayabileceğiniz Codecombat eğlenceli kod yazma oyunlarından biridir. Oyunda her kod yazdığınızda karakteriniz biraz daha fazla ilerliyor. Kodlamayı en baştan öğreniyorsanız da ideal bir oyundur ancak eğer önceden de kod yazmayı az çok biliyorsanız biraz sıkıcı gelebilir. Yine de bölümlerde ilerledikçe zorluk seviyesinin belirgin oranda artacağını belirtmek gerekiyor.


Robocode


Yaklaşık 20 yıldır kodlama pratiği yapmak isteyenlere imkan tanımaktadır ve sürekli olarak yeni güncellemelerle geliştirilmektedir. Oyunda seçtiğiniz kodlama dili ile robotlar oluşturup bu robotları dövüştüreceksiniz. Açık kaynaklı da bir platform olan Robocode böylece size geniş bir kütüphane sunuyor.


Code


Hem basit hem de eğlenceli bir yapıya sahip olan Codea’nın Apple cihazlar için mobil uygulaması bulunmakta olup mobil yazılımını App Store üzerinden iPad cihazınıza indirip kullanabiliyorsunuz. Temel kodlama becerisiyle basit tasarımlar ve profesyonel düzeyde oyunlar programlamaya imkan tanıyor.


Codewars


Çevrimiçi kod yazma alıştırması yapabileceğiniz bir internet sitesidir. Her kodlama dili için pratik yapma imkanı tanır. Oyunculara zorlu testler çıkarır. Testleri geçtikçe puanlar kazanırsınız ve puanlar kazandıkça yeni ödüllere erişirsiniz. Eğer temel düzey kodlama bilgisine sahipseniz tercih edebileceğiniz bir oyundur ancak en baştan başlayacaklar için biraz zorlayıcı olabilir.


Codecademy


Aslına bakarsanız bir kod yazma oyunundan daha fazlası olan Codeacademy yapımı çocuklar ve yeni başlayanlara hitap ediyor. Kodlama dilleri ve programlama hususunda kullanıcıların aradıkları hemen hemen her şeyi bulabilecekleri geniş kaynakları olan bir internet sitesi olan Codecademy dünya çapında 25 milyon kişi tarafından kullanılıyor. İçerisinde yer alan çok sayıda interaktif video da bulunan platform ile kodlama eğitiminize belirgin bir hız kazandırabilirsiniz.
Etiketler: ,
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)