Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları

Fahri Gün 11 Kas 2020 İnternet 487  0

Bu yazımızda Twitter kullanmaya karar verenlerin işine yarayabilecek ipuçlarına değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


Twitter şu an en popüler sosyal medya platformlarından biri. 2006 yılından beri aktif olan Twitter, dünya çapında milyonlarca aktif üyeye sahip.Twitter ücretsiz olarak kullanılabilen bir platformdur. Resmi internet sitesi aracılığıyla kolayca üyelik açılabilir. Belirlediğiniz kullanıcı adını dilediğiniz zaman değiştirebilme imkanınız da bulunmaktadır. Etkili bir profil sayfası oluşturmak sizi bir adım öne çıkaracaktır. Bu bağlamda Twitter hesabı oluşturduğunuz zaman ilk iş profil sayfanızı düzenleyin.


Tweet göndermek


Bir tweet göndermek için ana sayfa bölümünde üst kısımda yer alan kutucuğa bir kez tıklayın ve içerisine karakterlerinizi yazmaya başlayın. Tweetleri gönderdiğinizde artık sizi takip eden veya etmeyen kişilerce sizin profilinizi görüntülediklerinde ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda sizi takip eden kişilerin ana sayfasına da gidecektir.


Karakter sınırı


Göndereceğiniz tweetlerin 280 karakter sınırı bulunmaktadır. 280 karakterden daha fazla Tweet girmenize imkan bulunmamaktadır. Eğer bir Tweeti ileri tarihli paylaşmak istiyorsanız Tweet yazdıktan sonra alt kısmında yer alan küçük takvim butonuna tıklayınız. Ardından Tweetin hangi tarihte ve hangi saatte paylaşılacağını seçin. Planla butonuna tıklayarak tweeti ileri tarih ve saatte de yayınlayabilirsiniz.


Veri indirmek


Eğer Twitter üzerinde yer alan verileri indirmek isterseniz Ayarlar sayfasını açıp Verilerin Bir Arşivini İndir seçeneğini açın ve hesap şifrenizi girip Arşiv İste butonuna tıklayarak verilerinizi indirmek üzere hazırlayın. Bir süre bekledikten sonra hazır olacak ve tüm verileriniz kayıtlı Twitter e posta adresinize gönderilecektir.


Tweet yerleştirme


Twitter üzerinde paylaşılan bir gönderiyi internet sitenize yerelştirmek isterseniz Tweetin yanında bulunan üç nokta işaretine tıklayın ve ardından Tweeti Katıştır seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada Tweete ait HTML kodunu kopyalayıp yerleştirmek istediğiniz internet sitesine yapıştırın.


Karanlık modu aktif edin


Eğer Twitter kullanırken gözlerinizin daha az yorulmasını istiyorsanız o halde karanlık modu aktif hale getirin. Bunun için Twitter mobil uygulamasında profil resminize dokunduğunuzda çıkan menüdeki ampul butonuna dokunarak seçeneği görebilirsiniz. İsterseniz loş isterseniz de tam karanlık olarak sunulan iki seçenekten size uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Etiketler:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)