Nokia Phoenix Telefonunun Hangi İşlemci İle Geleceği Belli Oldu

Fahri Gün 04 Haz 2018 Mobil 319  0

Akıllı telefon alanında son zamanların dikkat çeken markalarından biri olmayı başaran Nokia, şimdi karşımıza Nokia Phoenix ile çıkıyor. Söz konusu model hakkında pek çok detay belli oldu.

Nokia Phoenix’in işlemci olarak hangi modeli kullandığı açığa çıktı. Ürün Snapdragon 710 yonga seti ile piyasaya sürülecek. Bu durumda orta – üst segment bir model olacağını söyleyebiliriz.

Nokia Phoenix modelinin 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olduğu da gelen iddialara arasında yer alıyor. Cihazın Snapdragon 710 yonga seti ile geleceği düşünüldüğünde bu iddia doğru çıkacak gibi gözüküyor.

Söz konusu akıllı telefon hakkında daha fazla özelliğe ulaşabilmek şu an için mümkün değil. Ancak sonbahar aylarında Nokia’nın bir tanıtım gerçekleştirmesi bekleniyor. Bu tanıtım esnasında model hakkında pek çok detay da paylaşılacaktır.

Eğer cihaz beklendiği gibi sonbahar aylarında satışa sunulursa Google ile doğrudan rakip olacak.Çünkü sonbahar aylarında orta segment için yeni bir Google Pixel modeli göreceğiz. Bu durumda Pixel ile Phoenix rekabetine şahit olabiliriz. Elbette bu rekabette fiyat performans tarafında kullanıcıyı memnun eden kazanacak.

Nokia Phoenix modelinde kullanılacak olan  Snapdragon 710 yonga setinin daha önce Xiaomi Mi 8 SE modelinde de kullanıldığını belirtelim.

Etiketler: ,
Mi Note 10 Artık Türkiye’de!
Samsung, Akıllı Telefon Satışlarında Anavatanında Farkı Açıyor
Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)