Ödemeli Arama Yapma Rehberi

Fahri Gün 14 Şub 2024 Mobil 154  0

Yazımızda ödemeli çağrı göndermek hususunda bilinmesi gereken püf noktalara yer vermekte, ödemeli arama yapmaya ilişkin bilinmesi gerekenlere değinmekteyiz.

Faturasız hat kullanan kişiler bakiyeleri bittikleri zaman birini arayabilmek için özellikle acil durumlarda ödemeli arama yöntemini uygulayabiliyor. Peki ödemeli arama nasıl yapılmaktadır? Bu hususta uygulanacak olan adımlar operatörden operatöre değişiklik gösterebilmektedir.

Türk Telekom Ödemeli Arama Yapma Yöntemi

Türk Telekom kullanıcısı iseniz birden fazla yöntemden birini kullanarak ödemeli arama yapabilirsiniz. Bu bağlamda ödemeli arama yapabilmek için numaranın başına *135* kodunu, sonuna # işaretini ekleyip o şekilde aramayı göndermeniz yeterli olacaktır.

Uygulanabilecek bir başka yöntem ise ödemeli aramak istediğiniz telefon numarasının başında sıfır olmayan bir şekilde yazıp ardından 9696’ya mesaj göndermenizdir. Bu mesaj için ücret alınmamaktadır.

Turkcell Ödemeli Arama Yapma Yöntemi

Turkcell kullanıcısı iseniz arayacağınız numaranın başına *135* kodunu, sonuna da # işaretini ekleyerek arama yapabilirsiniz. Ancak Turkcell kullanıcıları yalnızca Turkcell kullanıcılarına özel olarak ödemeli arama göndermektedir. Ödemeli arama en çok 10 dakika sürebilir. 10 dakikanın dolmasıyla beraber arama otomatik olarak kapatılır.

Öte yandan Vodafone tarafından Mart 2022 tarihinden itibaren Beni Ara servisinin kapatılmış olduğunu belirtelim.

Hoparlör Temizliği Yapma Rehberi
iPhone Ekran Mesafesi Özelliğinin Aktifleştirilmesi Rehberi
iPhone Konum Kapatma Rehberi
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)