Apple Watch Giyilebilir Teknolojide Zirvede!

Fahri Gün 05 Haz 2018 Teknoloji 377  0

Dünyanın en ünlü teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, giyilebilir cihaz alanında önemli bir başarı elde etti. İlk çeyrek raporuna göre Apple Watch en fazla satılan akıllı saat oldu. 

Giyilebilir cihaz sektörü henüz yeni bir sektör ve son yıllarda şirketlerin bu alana çok büyük bir ilgisi var. Başta Apple, Samsung gibi devler olmak üzere pek çok teknoloji şirketi bu alanda tutunabilmek için tabiri caizse birbiriyle yarışıyor. Bu yarışta şu ana kadar galip gözüken taraf ise Apple Watch akıllı saati sayesinde Apple…

Canalys isimli araştırma şirketi tarafından ortaya konulan raporlara göre Apple, giyilebilir cihaz kategorisinde sunduğu Apple Watch ile 2018 yılının ilk çeyreğini zirvede tamamladı. Apple 2018 yılında 4 milyonun üzerinde akıllı  saat satışı gerçekleştirirken giyilebilir cihaz kategorisinde Xiaomi markasının da önemli bir başarı elde ettiğini, akıllı giyilebilir cihazlar alanında şu an ikinci sırada olduğunu belirtelim.

Giyilebilir cihaz savaşları son hız devam edecek

Her ne kadar şu an giyilebilir cihaz alanına beklenenden biraz daha az bir ilgi olsada, giyilebilir teknoloji geleceğin yeni trendi olarak gösteriliyor. Bu bile teknoloji şirketlerinin neden bu kadar uğraş verdiğini açıklamak için yeterli bir sebep.  Önümüzdeki dönemde giyilebilir cihaz sektörü çok daha hareketli geçecek gibi gözüküyor.

Etiketler: ,
En Yüksek Puanı Olan Robot Temalı Filmler
E-Tablolar’da Google Çeviri Kullanma Yöntemi
Huawei V55i Resmen Tanıtıldı
Find My Mac Ayarlama Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)