Yeni Intel İşlemci Seti Duyuruldu

Fahri Gün 21 Ağu 2017 Bilgisayar 869  0

Intel’in 8.jenerasyon yeni işlemcilerine hazır mısınız? Intel tarafından bir sürprize daha imza atıldı ve yeni bir işlemci setinin varlığı onaylandı.

8.nesil yeni işlemciler, şu an bulunan 7.nesil Kaby Lake işlemcilerin bir üst versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Haliyle örneğin İ7 8700 işlemcisi i7 7700 işlemcisinden daha yüksek bir performans sunacak.

Ortaya çıkan bilgilere göre Intel’in yeni jenerasyon işlemcilerini kullanmak isteyenler z170, z270 gibi anakartlardan faydalanamayacaklar. Yani artık 300 serisi anakartlar iş görecek.

Öte yandan öğrenilene göre yeni jenerasyon işlemciler şu an kullandığımız Intel Kaby Lake işlemcilere  göre yaklaşık %40 oranında daha performanslı olacak. Yani açıkçası Intel’in bu bağlamda yine aynı çizgide ilerlediği söylenebilir.

Intel’in 8.nesil işlemciler içeren ilk dizüstü bilgisayarlarını bu yılın Eylül ayından itibaren bizlerle buluşturması bekleniyor.

Ryzen’a Karşı Intel’den Hamle

Ortaya çıkan bilgilere göre Intel işlemciler çekirdek sayısı olarak fazlalaştırılıyor. Bunun sebebi ise Ryzen işlemci ailesinin oldukça cazip ve güçlü bir şekilde gelmesi ve Intel’ın de kullanıcıyı etkilemek istemesi…

Intel’in Kaby Lake İşlemci Fiyatları Aldı Başını Gidiyor

Bu arada Kaby Lake işlemci fiyatlarının giderek yükselmesi ve şu dönem PC toplamanın bir hayli zorlaşması oldukça dikkat çekiyor. Özellikle geçtiğimiz dönemde grafik kartlara çok ciddi zamlar uygulanmış, yeni güçlü bir grafik kart satın almak için binlerce TL’nin gözden çıkarılması gerekmişti.

Etiketler: , ,
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)