İnternet Sitesine Meta-Tag Ekleme Yöntemi (Basit ve Detaylı)

Fahri Gün 21 Ağu 2017 Webmaster 777  0

İnternet sitenize kolaylıkla meta-tag ekleyebilirsiniz. Bunun için Türkiye’nin ünlü webmaster forumlarından wmaracı’nın hizmetini kullanabilirsiniz.

İlk olarak aşağıdaki bağlantıyı tarayıcınızın internet çubuğuna yapıştırın ve klavyenizin Enter tuşuna basın.

wmaraci.com/meta-tag-olusturucu

Ardından karşınıza bir meta-tag oluşturma aracı gelecektir. Burada ilk kısma sitenizin ismini kısaca yazın ve ikinci kısma yani Site Tanımlaması kısmına siteniz hakkında kısaca bilgi içeren bir iki cümle yazın. Ardından da Anahtar Kelimeler alanına sitenizin konusunda göre anahtar kelime yazın. Örneğin siteniz memuriyet ile ilgili bir site ise ‘memurluk, memur olmak, memur, kamu’ gibi etiketler kullanabilirsiniz. Her etiketin arasına tıpkı gösterdiğim gibi virgül koyduktan sonra son kısımda size sorulan Yazar kısmına da isim yazıp  Oluştur isimli butona tıklayın.

Butona tıklamanızın ardından size hemen yazdıklarınızın kodlara bürünmüş hali verilecektir. Bu kodları komple kopyalıyoruz ve sitemizin </head> kodunun hemen altına yerleştiriyoruz.  Eğer WordPress scriptini kullanıyorsanız yapmanız gereken şey Görünüm > Düzenleyici > Tema Üst Bölümü yani Header.php çalıştırıp </head> kodunun altına verilen kodu eklemektir.

Bu Kodlar Ne İşe Yarayacak?

Bu kodları yerleştirdikten sonra kodlar sitenizde gözükmeyecek yani bir görüntü kirliliğine neden olmayacak. Yalnızca sitenize uğrayan arama motorlarına bir bildirim niteliğinde olacak. Özellikle eklemiş olduğunuz etiketler bundan sonra alacağınız indexlere yardımcı olacak ve arama motorunun sizin sitenizin kimliği, içeriği hakkında daha fazla detaya sahip olmasını sağlayacak.

 

WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)