Monster Markut M7 V6.2.4 incelemesi

Fahri Gün 10 Nis 2024 Bilgisayar 109  0

Yazımızda, RTX 5x serisinden grafik kartla birlikte gelen dizüstü bilgisayar modeli Monster Markut M7 V6.2.4 cihazını masaya yatırıyoruz.

Türkiye merkezli dizüstü bilgisayar üreticilerinden Monster, kategorisinde en bilindik markalardan biri olarak hizmet göstermeye devam etmektedir.

Şirketin ürün gamında iş istasyonu olarak geçmekte olan Markut M7 V6.2.4, RTX 5000 Ada serisi ekran kartıyla beraber mühendisler, mimarlar v.b. işleri yapan, bu bağlamda render işlerle uğraşan profesyonellere hitap etmektedir.

MIL-STD 810G sertifikasına sahip olan bilgisayar modelinin bu bağlamda sağlam gözüktüğünü, bunun yanı sıra ömür boyu bakım garantisi sunmakta olduğunu belirtelim. Öte yandan ürünü satın aldıktan sonra 15 gün içerisinde koşulsuz olarak iade etme şansınız bulunuyor. Aynı zamanda ürünü satın almış olduğunuz ilk 30 günlük süre içerisinde herhangi bir ölü piksel meydana gelmesi halinde bire bir ekran paneli değişimi hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor.

Bilgisayarın tek bölge aydınlatmalı beyaz bir klavyesi bulunuyor ve bilgisayar toplam 3.3 kilogram ağırlığındadır. Bunun yanı sıra 23 mm kalınlığı bulunmaktadır. Laptop cihazında stereo dahili hoparlörlere yer verilmekte olup, bu bağlamda 2×2 watt gücünde hoparlör yapısına sahiptir. Bilgisayarın ekranı 4K çözünürlüğündedir ve ekran boyutu 17.3 inçtir. Ekranının 144 Hz tazeleme hızı bulunmasının yanı sıra IPS panel yapısı sağlamaktadır.

Monster Markut M7 V6.2.4 ürününde Intel Raptor Lake Core i9 13980 HX işlemcisi kullanılmıştır. Fiziksel olarak 24 çekirdeği bulunmakta olan bilgisayarda 16 adet verimlilik çekirdeği ve 8 performans çekirdeği bulunmaktadır. 36 MB ön belleği bulunan işlemci ile Intel’in en performanslı mobil işlemcilerinden biri olarak hizmet sağlamaktadır.

Dizüstü bilgisayarın TouchPad’inin sağ kısmında parmak izi koruyucusu yer almakta olup, TPM 2.0 ile BIOS ve HDD kilidi de oluşturma imkanınız bulunuyor. Bilgisayarın sol kısmında güç girişi, iki adet A tipi USB 3.2 yer alıyor. Bunun yanı sıra SD Express kart girişi sunmakta olan üründe 1 adet A tipi USB 3.2 bağlantısı yer almaktadır ve 2 adet de USB Type C formunda ThunderBolt 4 bağlantısına, bunun yanı sıra Mini DisplayPort 1.4 bağlantısı, HDMI 2.1 ve RJ45 ethernet çıkışına yer verilmiştir.

Grafik kartı tarafında NVIDIA tarafından profesyonel kullanıcılar düşünülerek oluşturulan Ada jenerasyonu RTX 5000 grafik kartına yer verilmiştir. Söz konusu grafik kartı Dynamic Boost ile 175 w’a kadar ekran kartına güç sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ekran 1575 MHz standart çalışma frekansına sahip olmasının yanında 2190 MHz’e kadar boost hızı sunmaktadır. Dizüstü bilgisayarda toplam 4 RAM slotuna yer verilmiştir. Toplam 128 GB RAM kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra üzerinde 3 adet M2 SSD takma imkanına yer verilmektedir.

Monster Markut M7 V6.2.4 genel olarak profesyonellerin tercih edebileceği iş amaçlı kullanılabilecek güçlü bilgisayarlar arasında yer almayı başaran bir model olarak rüştünü ispat etmiştir.

Low Level ve High Level Programlama Dilleri Arasındaki Farklar
Windows 11 Copilot özelliği otomatik olarak çalışması için tekrar teste alındı
Laptop Klavyesi Temizlemenin Püf Noktaları
Spotify Jam’ı Bilgisayarda Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)