Yavaşlatılan Windows Sesleri Ruhu Dinlendiriyor!

Fahri Gün 05 Nis 2018 Bilgisayar 414  0

Uzun zamandır sessiz sedasız bir gelenek dolaşıyor. Bazı kullanıcılar Windows seslerinin yavaşlatılmış hallerini dinlemeyi seviyorlar. Bu akım aslında uzun zamandır var fakat son zamanlarda daha çok arttığını söylesek yanlış olmaz.

Yavaşlatılmış Windows sesleri, kullanıcıların ruhunu dinlendirmek gibi ilginç bir tesir ortaya koyuyor. Bunun somut bir örneğini aşağıdaki videoyu izleyerek görebilirsiniz.

Bu video Windows 95 işletim sisteminin açılış sesini işitmemizi sağlıyor. Gördüğünüz gibi sadece 6 saniye kadar sürüyor ve bu sesin normal halinin bile rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşte söz konusu sesin bir de uzatılmış versiyonu YouTube’da yer alıyor. Bu versiyonda normal Windows 95 açılış ekranı tam %4000 uzatılmış. Böylece sanki uzun bir melodi dinliyormuşsunuz havası oluşturuyor.

4000 kat daha yavaş Windows 95 açılış sesi ile birlikte kullanıcılar beyinlerini dinlendirebiliriken, pek çok eski Windows kullanıcısı da bunun nostaljik yönü olduğu için ayrıca kullanıyor. Son paylaştığımız videonun izlenme sayısına baktığınızda bile bu akıma ne kadar çok ilgi gösterildiğini görebilirsiniz.

Windows, her ne kadar şu an çok modern bir işletim sistemi olsada bundan yıllar öncesinde çok daha farklı bir platformdu. Windows 95, Windows’un en önemli işletim sistemlerinden biriydi. Eski kullanıcılar bu sesleri dinlediklerinde yüzlerinde muhakkak tebessüm oluşacaktır.

Etiketler:
Ani FPS Düşüşünün Olası Nedenleri ve Engelleme Yöntemleri
FPS Arttırmak İçin Başvurabileceğiniz Yöntemler
Programların Çalışacağı İşlemci Çekirdeklerini Seçmek
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O

Yorum Yapmayı Unutmayın :)