Ubisoft’un AC Serisi İle İlgili Büyük Sırrı Ortaya Çıktı

Fahri Gün 05 Nis 2018 Oyun 334  0

Ünlü teknoloji şirketlerinden Ubisoft, uzun bir süredir yeni AC oyunları ile karşımıza çıkıyor. Üst seviye oyunları bizlerle buluşturan şirketin bunu çok az zaman aralıklarıyla nasıl yapabildiği ortaya çıktı.

Ubisoft, özellikle 2007 yılından sonra çok sık Assassin’s Creed oyunları çıkarmaya başladı. Hatta öyle bir döneme girmiştik ki Ubisoft bir yandan Assassin’s Creed Rogue oyununu, bir yandan da Assassin’s Creed Unity oyununu çok az zaman farklılıklarıyla çıkarmış, adeta pes dedirtmişti. Şirketin bunu yapabilmesinin altında önemli bir sebep yattığı ortaya çıktı.

Ubisoft, AC serisine bu denli hızlı bir şekilde yeni oyunlar ekleyebilmek için farklı bir yöntem kullanmış. Ubisoft, ekiplerini ana ekip ve diğer ekipler olmak üzere ayırmış. Böylece ana ekip oyunu tamamlamaya yakın diğer ekip farklı bir oyun üzerinde zaten çoktan çalışmaya başlamış. Ubisoft’un ekipleri oyunlara göre öyle bir dağılım yapmış ki bunu yalın halde anlatmak son derece zor ve karmaşık olacaktır. Bu yüzden özel bir tablo da hazırlanmış ve bu tabloda Ubisoft ekiplerinin hangi oyuna ne zaman başladığını ve nasıl görev değişimlerinde bulunduğunu görebiliyoruz.

Son yıllar Ubisoft’a açıkçası pek de yaramadı. Çünkü çok sık yeni oyun çıkarmasısına rağmen bu oyunlarda pek mesafe alamaması eleştirilere neden oldu. Şimdi ise farklı bir strateji çiziyor.

Sniper Ghost Warrior 3’e Dair Büyük Bir Kampanya Başladı
The Crew 2 Büyük Bir İndirim Aldı
Chernobylite İncelemesi
Luigi’s Mansion 3 Detaylı İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)