Windows 7’de Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesi Yapma İşlemi

Fahri Gün 27 Oca 2020 Bilgisayar 467  0

Yeni yazımızda Windows 7 kullanıcılarının nasıl ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme yapabileceklerine değiniyoruz.

Windows işletim sisteminin belki de en popüler sürümü olan Windows 7’nin desteği 14 Ocak 2020 yılı itibariyle kesildi. Bu durumda kullanıcıların artık Window 7 işletim sistemini kullanmaya devam etmesi güvenli değil. Çünkü artık Windows 7 güncellemelerden yararlanmayacaklar yani kaderine terkedilmiş durumda. Öte yandan Windows 7 kullanıcılarına birkaç yıl boyunca ücretsiz olarak tanınan yükseltme imkanı da 29 Temmuz 2016 yılında bitti. Yine de başlığımızda ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltebileceğinizden bahsettik. Peki bu nasıl olacak?

Keyinizi öğrenin

Windows 7’yi ücretsiz olarak yükseltme işlemine geçmeden önce ilk olarak yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz. Yükseltme işlemi her ne kadar verilerinizi saklasada yine de bir önlem olarak yedek alsanız iyi olur. Ayrıca Windows 7 için ürün anahtarınızı bilmenizde fayda var. Eğer lisans anahtarınızı bilmiyorsanız o halde bulmak adına NrSoft ProduKey veya benzeri bir araçtan yararlanabilirsiniz.

Birkaç kolay adımla yapabilirsiniz

Anahtarı edindikten sonra Microsoft’un Windows 10 web sitesini açıp Aracı Şimdi İndir butonuyla .exe dosyasını indiriniz ve çalıştırınız. Sonrasında da Bu Bilgisayarı Şimdi Yükselt seçeneğine tıklayarak devam ediniz. Yapmanız gereken tek şey bu. Microsoft, kullanıcıları için ücretsiz yükseltme yapmalarına bu araç sayesinde hala izin vermekte. Temiz bir Windows yüklemesini yapmak için ise Yükleme Ortamı Oluştur seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Aynı zamanda sisteminizdeki tüm dosyaları saklayıp saklamayacağınızı seçin. Yükleme ekranı sona erdikten sonra kontrol etmek için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Etkinleştirme ekranına gidebilir ve böylece sisteminizin dijital lisansla etkinleştirildiğini görebilirsiniz.
Etiketler:
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)