Samsung Telefon Sektöründe Hindistan’da Yara Aldı

Fahri Gün 26 Oca 2020 Mobil 239  0

Akıllı telefon dünyasının en büyük şirketlerinden biri olarak kabul edilen Samsung, sektörde en büyük ikinci pazar olan Hindistan’da yara almaya devam ediyor.

Açıklanan yeni satış rakamlarına göre Samsung markası, Çin’in ardından en büyük pazar olarak kabul edilen Hindistan akıllı telefon pazarında üçüncü sıraya geriledi. Eskiden Hindistan’da yüzde 50 oranında çok büyük bir pazar dilimine sahip olan Samsung, günümüzde ise Xiaomi gibi markaların ataklarından sonra geriledi. Öte yandan Vivo markası da bugün itibariyle Samsung’u Hindistan pazarında saf dışı bırakmayı başardı.

Xiaomi Zirvede, Vivo İkinci Sırada!

Böylece Hindistan akıllı telefon pazarında en fazla satan marka Çin menşeine sahip Xiaomi olurken ikinci sırada Vivo, üçüncü sırada ise Samsung yer alıyor.

Düşüş Devam Edebilir

Hindistan pazarı sahip olduğu yüksek potansiyel ile akıllı telefon şirketleri için bir hayli önemli bir pazar. Bu yüzden de Samsung için çanların çaldığını söyleyebiliriz. Zira Samsung %50 pazar oranından üçüncülüğe kadar düştüyse ilerleyen süreçte pazarda daha fazla sıkıntı çekebilir.
Etiketler:
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)