Windows 10 Zaman Tüneli

Windows 10 Varsayılan Uygulama Ayarlarını Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 28 Oca 2020 Bilgisayar 334  0

Microsoft’un bilgisayarlar için epey yaygın işletim sistemi olan Windows 10’da varsayılan uygulama ayarlarının nasıl değiştirilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Microsoft’un önde gelen işletim sistemlerinden Windows’un son sürümü Windows 10 üzerinde çalışmalar devam ediyor. Windows 10 her geçen gün bir öncekine nazaran daha iddialı bir hale geliyor ve yeni fonksiyonlar kazanıyor. Windows 10, varsayılan uygulama ayarlarını değiştirebilmeniz için özel bir imkan sunuyor. Yazımızda varsayılan uygulama ayarlarını değiştirme adına hangi işlemlerin yapılması gerektiğine değiniyoruz.

Varsayılan Uygulamalar

Varsayılan uygulama ayarlarını yapmak için ilk olarak masaüstündeyken Windows simgesine sağ tık yapın ve Windows Ayarlarına giriş yapın. Sonrasında Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar adımlarını takip edin.
Karşınıza temel olarak en fazla kullanılan dosya türleri gelecektir. Açılan alanda değiştirmek istediğiniz dosya türünün üzerine gelip tıklayın ve uygulama seçimi yapın. Sonrasında yapmanız gereken şey ise dosya türlerine göz atmaktır. Tüm dosya türlerine ulaşabilmek için sayfanın en alt kısmında yer alan Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin seçeneğine girin. Açılan bölümde pek çok farklı uzantı karşınıza çıkacaktır. Çıkan ekrandan istediğiniz dosya türünü istediğiniz uygulamaya ayrıntılı olarak bağlayabilirsiniz. Aynı zamanda işletim sisteminizin türüne göre özel değişiklikler meydana gelebilir. Yine de genel itibariyle işlemler bu şekilde yapılmaktadır.
Etiketler:
Türkiye’de Yazılımcılar İşe Girerken Bunlara Dikkat Ediyor
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)