Windows 10 Otomatik Sürücü Yüklemesini Kapatma İşlemi

Fahri Gün 22 Oca 2020 Bilgisayar 816  0

Yeni yazımızda Windows 10 işletim sisteminde otomatik sürücü yüklemesinin nasıl kapatıldığı konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Windows 10 sürücülerinin yüklenmesi aslına bakarsanız sistem için bir hayli faydalı ancak sürücü yüklemesi otomatik olarak açık tutulduğunda kullanıcıyı rahatsız edebiliyor. Bazen de Windos 10’un otomatik sürücü yükleme özelliği nedeniyle bazı sistemsel hatalar ortaya çıkabiliyor. Peki bu gibi durumlarda ne yapmak gerekiyor?

Sistem Özellikleri

Sürücülerin otomatik olarak yüklemeyi kapatmak için ise uygulayacağınız yöntem bir hayli basit. Sistem Özellikleri ekranını kullanarak bunu kolayca yapabiliriz. Sistem Özellikleri ekranına girmek için ilk olarak Başlat menüsünü açın. Başlat menüsü üzerinde sağ tık yapın ve menülerde istem Bilgileri > Sistem Penceresi > Gelişmiş Sistem Ayarları yolunu takip edin. Donanım > Aygıt Yükleme Ayaları kısmından Aygıt Yükleme Ayarları tuşuna tıklayıp açılan ekranda Windows’un cihazlarınız için uygun olan üretici uygulamalarını ve simgelerini otomatik olarak indirmek ister misiniz? Sorusunun yanıtını Hayır olarak değiştirip kaydedin. Böylece işlem tamamlanacaktır.

Güncelleme Yapmayı Unutmayın

Bu işlemi yaptıktan sonra güncellemelerin artık sizin sorumluluğunuzda olacağını bilmenizde yarar var. Zaman zaman güncelleştirmeleri manuel olarak gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
Etiketler: ,
Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)