Travian Online

Travian Irklarının Özellikleri

Fahri Gün 23 Oca 2020 Oyun 2.180  0

Travian oyununda 3 temel millet bulunuyor. Bunlar Cermenler, Galyalılar ve Romalılar olup, bu ırkların sahip oldukları belirgin özelliklere değinelim.

Romalılar

İnşaat konusunda uzman olan Romalıların en belirgin nitelikleri bir üretim yerini ve bir binayı işlem sırası ile aynı anda geliştirebilmeleri. Normalde Plus olmayan bir hesapta iki işlem için aynı anda emir verebilmek mümkün değil ancak Romalılar milletine bağlı bir köyde hem bina hem de bir üretim seviyesi için aynı anda komut verebiliyorsunuz. Böylece oyunun başında daha az zaman harcayabiliyorsunuz. Romalıların en belirgin yanlarından biri de askerlerinin çok güçlü olması. Gelişmiş teknolojisi sayesinde diğer ırklara nazaran daha kaliteli silahlara ve zırhlara sahip. Böylece oyunun en güçlü askerlerini barındırıyor ancak bu durumun maliyeti çok fazla. Yani çok güçlü ancak çok maliyetli askerleri bulunuyor.Romalıların avantajlarından biri de surlarının çok gelişmiş olması. Böylece diğer ırklara nazaran daha iyi bir savunma yapıyorlar.

Cermenler

Cermenler ırkının temel özelliği diğer ırklara nazaran daha saldırgan olmasıdır. Yani saldırı üzerine oynayacak bir oyuncunun Cermenler ırkını seçmesi uygun olacaktır. Ancak savunma ağırlıklı oynayacak olan oyuncuların Romalılar veya Galyalılar ırklarından birini seçmesi isabetli olacaktır. Cermenler özellikle yağmacı nitelikleriyle bilinen bir ırk olup tokmak sallayan gibi temel birim askerleri vardır ve bu askerler tam bir yağmacıdır. Çok ucuz olan bu askerler üreticisine kısa sürede kar getirmeye başlayabilir.

Galyalılar

Özellikle savunma oynayacaklar için biçilmiş kaftan olan Galyalı ırkı, güçlü surları ve savunma ağırlıklı askerleriyle bilinir. Bu ırkın Phalanx, Druyid, Heduan gibi savunmada çok etkili askerleri vardır ancak bu askerlerin maliyetli olduğu da unutulmamalıdır. Yine de temel birim askeri olan yalnızca Phalanx basılarak, aynı zamanda sur seviyesi yükseltilerek dahi çok iyi bir savunma yapabilir çünkü Phalanx hem atlılara hem piyadelere karşı ortalama bir güce sahip, ucuz piyade birimleridir. Galyalılar ırkının en temel özelliklerinden birisi de işlem sürelerinin kısa olmasıdır.
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)