VirtualBox’a Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Programlar

Fahri Gün 30 May 2019 Bilgisayar 132  0

VirtualBox’a alternatif olarak kullanılabilecek programlar nelerdir? Yeni içeriğimizde bu uygulamaları mercek altına alıyoruz.


VirtualBox, aynı makinede farklı işletim sistemi çalıştırabilmek için kullanılabilecek ücretsiz bir yazılım olup Windows , Linux ixletim sistemleriyle uyumludur. Ancak bu uygulama pek çok fonksiyona sahip olmasına rağmen kullanıcılar bazen farklı alternatiflere de yönelebilir.


WMware Workstation Player


Alternatif olarak kullanılabilecek yazılımlardan biri olan VMware Workstation Player, Windows ve Linux için uyumlu olup basit bir kuruluma sahiptir. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümü bulunmaktadır.


Windows Virtual PC


Bu sanal işletim sistemi yazılımı ise Windows ile uyumlu olup yalnızca Windows 7 işletim sistemiyle uyumlu olmasının ise önemli bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Yine de yalnızca Windows 7 kullanan kullanıcılar için değerlendirilebilecek seçenekler arasındadır.


Parallels Desktop


Bu yazılım Linux, Chrome OS , Windows işletim sistemleriyle uyumluluk göstermektedir. Özellikle Mac’te Windows yazılımı çalıştırırken bir hayli verimli çalıştığını ifade etmek gerekiyor. Parallels Desktop da bu alanda kullanabileceğiniz yazılımlardan biridir.


CoLinux


Listemize CoLinux yazılımı ile devam etmekteyiz. Linux, Windows işletim sistemlerinde kendisini göstermekte olup bu yazılım, her iki işletim sisteminin aynı anda çalışmasına imkan veren Cooperative Linux’un da kısaltması olarak dikkat çekmektedir.


QEMU


Bahsedeceğimiz son program ise QEMU’dur. Bu programı gerek Linux gerekse Windows üzerinde ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Aynı zamanda macOS desteği sunması da önemli avantajlarından biri olup yazılımın kurulumunun da bir hayli kolay olduğu ifade edilmektedir.
Masaüstü Bilgisayarları Aratmayan En Gelişmiş Tabletler
Disk Yazma Korumalı Hatasının Çözüm Yöntemi ( Windows )
Samsung Galaxy Tab S6’nın Lite Sürümü Çıkıyor
Windows 10 Dosya Gezgini Hatasını Çözme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)