Casper Bios Tuşu Tanım ve Kullanımı

Fahri Gün 29 May 2019 Bilgisayar 362  0

Casper kullanıcıları bios menüsüne girmek için hangi tuşlardan yararlanabilir? Yazımızda bu konu üzerine eğiliyor ve Casper Bios tuşuna ilişkin detaylara yer veriyoruz.


Bios menüsü, bazen bir format ayarını düzenlemek, bazen güvenlik ayarlarını yapmak ve benzeri fonksiyonları uygulamak için kullanılmaktadır. Bios menüsüne girmek genellikle her bilgisayarda benzer veya aynıdır ancak Casper kullanıcıları bu konuda şikayetçi olabiliyor çünkü kendi içerisinde farklılıklar arz edebiliyor.

F2 ve Delete tuşları


Casper’ın modellerinde tuş kombinasyonları değişkenlik gösteriyor. Mesela Nirvana modellerinde F2 klavye tuşunu kullanarak bios menüsüne girebilmeniz söz konusu olmaz. Nirvana modellerde Delete tuşunu kullanarak Bios menüsüne geçiş yapabilirsiniz. Delete tuşu Nirvana modellerinde aktif olarak kullanılan Bios tuşudur.

Bios açma


Bios tuşunu kullanabilmek için ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra Casper logosu gelmeden önce Delete tuşuna (Bazı modellerde F2) üst üste birkaç kez basın. Açılış ekranı çıkmadan önce bios ekranının açılması gerekmektedir.
Eğer ekran açılmadıysa Delete tuşu yerine F2 tuşunu kullanarak tekrar deneyebilirsiniz.
Etiketler: ,
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)