PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 30 Mar 2023 Genel 298  0

Bu yazımızda sevilen video oyunlarından PUBG’de taarruz tüfeklerine ilişkin olarak bilinmesi gereken unsurlara dair bilgiler veriyoruz.

Battle royale akımının en önemli öncülerinden olan PUBG video oyununda taarruz tüfekleri oyunun önemli silahlarından olarak bilinmektedir.  Büyük bir silah envanteri bulunmakta olan PUBG video oyununda çatışmalarda en çok taarruz tüfekleri kullanılmakta olup yazımızda söz konusu taarruz tüfeklerine ilişkin olarak detaylara değinmek istedik.

Groza

Nadir bulunan bir tüfektir. Çoğu kez sadece sandıklardan bulunabilmektedir. En yüksek ateş gücüne sahip taarruz tüfeği olmasıyla öne çıkmaktadır. Yakın mesafe çatışmalarında bir hayli etkilidir ancak uzak mesafe çatışmalarında etkisi düşüktür.

M416

Rahat bir şekilde spray atıp adam vurabileceğiniz bir silahtır. Hem yakın hem de uzak mesafe çatışmalarında bir hayli etkilidir. Yüksek bir hasar gücü bulunmaktadır ve mermileri de oldukça hızlı bir şekilde ateş etmektedir. Eklentileri ile fullediğiniz taktirde çatışmalarda bir hayli başarılı olabilirsiniz.

AUG A3

Hasarı yüksek olan ve mermileri son derece seri bir şekilde hedefe göndermekte olan AUG A3 silahı, yalnızca düşen sandıklardan çıkmakta olan bir taarruz tüfeğidir. Hem yakın hem de uzak çatışmalarda oldukça etkili olduğunu ifade edebiliriz.

AKM

Maksimum 5 mermi ile karşınızdaki kişiyi öldürmenizi sağlamakta olan taarruz tüfeği AKM bu bağlamda en başarılı taarruz tüfeklerinden biri konumundadır. Groza gibi yakın mesafelerde son derece etkili olan bir silahtır. Handikapı ise geri tepmesinin çok yüksek olup uzak mesafelerde etkisiz olmasıdır.

SCAR-L

Oyunda hakimiyet açısından en kolay hakim olunan taarruz tüfeği olduğunu söyleyebiliriz fakat bunun handikabı da vuruş gücünün düşük olmasıdır. Bu silaha hakim olabilmek ve kontrol etmek oldukça kolay olduğundan yine de tercih edilmektedir.

M16A4

Bu silah taarruz tüfekleri arasında en çok bulunan seçeneklerden biridir. Geri tepmesi düşüktür ve mermileri hızlıca ateşler fakat bu silahta tam otomatik mod bulunmamaktadır ve bunun da en öne çıkan eksikliği olduğu söylenebilir.

PUBG hakkında da kısaca bilgi verecek olursak oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Steam üzerinden erken erişim olarak Windows için çıkışını gerçekleştirmiştir ve çıkmasının üzerinden yaklaşık üç ay içerisinde 4 milyondan fazla kopya satmayı başarmıştır. Günümüzde en çok tercih edilen battle royale oyunlarındandır.

YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi
Detroit Become Human Fiyatı Yarı Yarıya İndi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)