TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi

Fahri Gün 19 Kas 2022 Genel 354  0

TikTok kullanıcılarının yaş değişikliğinde bulunması nasıl gerçekleşiyor? TikTok yaş değişikliğinde bulunmaya ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Sosyal medya uygulamaları arasında bir hayli yaygın durumda olan TikTok özellikle gençler tarafından sevilerek kullanılıyor. TikTok uygulamasında sosyal ağa kaydolmak için kişilerin en az 13 yaşında olması gerekiyor yani TikTok üzerinde faaliyette bulunmak için en az 13 yaşında olma şartı aranıyor.

TikTok uygulamasında ve web arayüzünde kullanıcılar yaş değiştirmeyle ilgili bir ayar yeri bulamadıklarından şikayet ediyor. Aslında bu gayet normal çünkü TikTok platformunda sonradan yaş değişlikliğinde bulunabilmek için kimlik onayınızı yapmanız gerekiyor. Yani TikTok yönetimine kimliğinizin fotoğrafınızı göndermeniz ve böylece gerçekten de belirttiğiniz yaşta olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor. TikTok’un bu hususta gayet katı kurallarının olduğunu söyleyebiliriz.

TikTok üzerinde yaş değişikliği yapmak için aşağıdaki adımları kullanın:

İlk olarak telefonunuzda TikTok uygulamasını açıp profilinize gidiniz. Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokununuz. Destek bölümünü bulmak için kaydırınız ve bulduğunuzda Sorun Bildir seçeneğine tıklayınız. Ardından Hesap ve Profil’e dokunup Profili Düzenle’yi, sonra da Diğer seçeneğini seçiniz. Ardından çıkan Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var? Yazısının üzerine dokununuz. Hesabınızdaki yaş bilgisinin yanlış olduğunu bildiriniz. Bunun için bildirim yapın ve olabildiğince çok ayrıntı sunup kimlik kartınızı ve pasaportunuzun veya kimlik kartınızın fotoğrafını yükleyin. Bildirim yaptıktan sonra uygulamanın destek ekibi tarafından gelecek olan cevabı beklemelisiniz. Uygulama yetkilileri belgeleri kullanarak yaşınızın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışacak ve bir sorun olmadığına kanaat getirirlerse yaş değişikliğinizi sisteme işleyeceklerdir.

Eğer TikTok bildirim yapan kişinin 13 yaşından küçük olduğunu anlarsa o halde hesabı siler ve videoların olduğu bir mail gönderir. Bunun nedeni hazırlamış olduğunuz videoları kaybetmemenizdir. Söz konusu videoları yedekleme yapmak için sisteminize indirmenize imkan tanınır. 

Etiketler:
BlueStacks Hakkında Bilmeniz Gerekenler
PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)