Dünyanın En Zor Video Oyunları

Fahri Gün 02 Nis 2023 Oyun 191  0

Yeni yazımızda dünyanın en zor video oyunlarına yer veriyor, bu hususta bilinmesi gerekenlere değiniyoruz.

Günümüzde oyunların büyük bir bölümünün zorluk seviyesi bakımından oyuncuların çoğu tarafından kolayca geçilebilecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Elbette bu standart zorluk seviyesi için geçerli durumdadır. Genel olarak oyunların büyük bir bölümünün kolay olduğunu söyleyebiliriz ancak zoru seven oyuncular için adeta çıldırtıcı, saç baş yoldurtacak seviyede olan son derece zor video oyunları da bulunuyor. Yazımızda sizler için bu oyunlara değineceğiz.

Syobon Action

Daha çok Cat Mario olarak bilinmekte olan Syobon Action video oyununda bulunmakta olan bölümler Super Mario Bros isimli efsanevi oyundan tanıdık olup, karakteriniz adeta beyaz bir kediye benzemekte ve bu nedenle de Cat Mario olarak bilinmektedir. Oyunda yer alan tuzaklar ve düşmanlar hiç beklemediğiniz anlarda ortaya çıkıp adeta sabrınızı zorluyor. Oyunun Imphossible Mario gibi çeşitli varyasyonları da yer alıyor.

Super Mario Bros. The Lost Levels

Japonya’da Super Mario Bros 2 olarak çıkan Super Mario Bros. The Lost Levels video oyunu, çok zor olmasından dolayı batı için piyasaya sürülmemiştir. Çünkü batıdaki oyuncuların genelde standart olan oyunları daha çok sevdiği biliniyor. Bu nedenle bir hayli zorlayıcı olan Super Mario Bros. The Lost Levels yapımı sadece Asya ile sınırlı kalan ve kemik kitleye sahip zor bir video oyunu oldu.

Contra

İki kişi olarak da oynayabileceğiniz Contra, oldukça eski ve oyuncuları zorlayan bir oyundur. Oyunun sonunu görmek bir hayli güç olup, bu yüzden listede yer alması gereken kült yapımlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Souls-borne serisi

Bloodborne, Demon’s Souls, Dark Souls gibi yapımların bir hayli zor olduğu bilinen bir gerçek. İlk olarak bu oyunlarının oldukça karanlık bir temaya ve oyuncuları kızdıracak bir save sistemine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Pek çok kez bir yerde yandığınız için aynı yere gelebilmek adına uzun süreçte çaba sarfetmeniz ve önceden öldürdüğünüz düşmanları tekrar öldürmeniz gerekiyor. Bu tarz oyunları oynamak için haliyle geniş bir vaktinizin olması elzem olup, aksi taktirde Souls-borne serisi oyunları yarıda bırakmanız olasıdır.

Cuphead

Görünüş itibariyle oldukça beğenilen ve sanat tasarım açısından ödüllere layık görülen Cuphead, dünyanın en zor oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Son derece atik ve dikkatli olmanızı gerektiren Cuphead’ın bazı bölümlerini geçebilmek için adeta oyunu ezberlemek gerekebiliyor.

I Wanna Be The Guy

Trollfest oyun türünün ilk örneklerinden biridir. Oyuncuları adeta bir sabır testine sokmakta olan bir yapımdır. Oyunun son derece zor olması her kayıt kontrol noktasını oyuncular için adeta bir nimet haline getirmektedir.

Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)