YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi

Fahri Gün 21 Kas 2022 Genel 360  0

Bu yazımızda akıllı telefonlarda YouTube kısıtlı moud nasıl deaktif hale getirebileceğiniz hususuna değiniyoruz. İşte rehberimize dair detaylar…

Ebeveynler YouTube üzerinde kısıtlı modu aktif hale getirerek 18 yaşında olmayan çocuklarını zararlı olabilecek içeriklerden koruyabiliyorlar. YouTube platforumunun çok büyük bir internet sitesi olduğu ve adeta video bolluğuna sahip olduğu biliniyor ve bu video bolluğunun da bazı risklerinin bulunduğu aşikar. Videolar içerisinde çocuklar için uygunsuz olabilecek konular bulunuyor ve bu konulardaki videoları engelleyebilmek için kısıtlı mod kullanılabiliyor.

Kısıtlı modu kaldırabilmek için de uygulanabilecek olan çeşitli yöntemler bulunmakta olup, dilerseniz hem Android hem de iPhone cihazlara yönelik olarak kısıtlı mod kapatma adımlarına değinelim:

Android YouTube Kısıtlı Modu Kapatma

İlk olarak Android akıllı telefonunuzda YouTube uygulamasını açınız. Sonrasında sağ üst kısımda yer alan profil simgesini seçiniz. Hesap menüsünde Ayarlar seçeneğine basınız. Ardından Ayarlar menüsünde Genel’e dokununuz. Kısıtlı modu etkin hale getirmek veya devre dışı bırakabilmek için Kısıtlı Mod kaydırıcısına dokunarak kaydırıcıyı gri renge döndürünüz. Gri ise mod devre dışı olacaktır ancak mavi ise mod etkindir. Bu husus mevcut cihazlarınız için geçerlidir.

iPhone YouTube Kısıtlı Modu Kapatma

iPhone veya iPad cihazınızda YouTube uygulamasını açınız ve oturum açınız. Ardından sol üst kısımda yer alan profil simgesini seçiniz. Uygulama ayarları menüsüne erişebilmek için Ayarlar’a tıklayınız. Özelliği devre dışı hale getirebilmek için de Ayarlar menüsünde Kısıtlı Mod seçeneğinin yanında yer alan kaydırıcıyı seçiniz.

PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi
Detroit Become Human Fiyatı Yarı Yarıya İndi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)