BluTV’de İzleyebileceğiniz Etkileyici Diziler

Fahri Gün 28 Mar 2023 Teknoloji 307  0

Bu yazımızda BluTV platformunda izleyebileceğiniz etkileyici dizilere değinmekteyiz. İşte tüm detaylar…

Alef

Polisiye ve suç türünde kaliteli bir Türk dizisi olan Alef’te seri cinayetin peşindeki genç dedektif Kemal ile ortağı Settar’ın başından geçenler anlatılıyor. Birbirinden oldukça zıt olan ikiliye aynı zamanda üniversitede araştırma görevlisi olan Yaşar katılmakta ve böylece ekip tamamlanmaktadır. Hem tarih hem de polisiye, gezim ve macerayı içerisinde barındıran, oldukça başarılı ve doyurucu bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

Shemaless

Komedi dizisi olan Shemaless, alışılmış komedi türlerinden ise biraz daha farklı. Dizide Chicago’da varış bir semtte kalabalık bir aile yaşamaktadır. Ancak ailenin babası toplumsal kalıplardan ve olması gereken baba figüründen son derece uzaktır. Baba Frank çocuklarıyla ilgilenmez ve umursamaz tavırlara sahip olan alkolik bir adamdır. Çocuklarıyla pek ilgilenmediğinden onlarla Fiona ilgilenmek zorundadır ve kardeşlerini okutmak için elinden geleni yapmaktadır. Dizinin ana fikri ile her şeye rağmen aile olmanın bilinmesi ve aile üyelerinin birbirini oldukları gibi kabullenip sevmesidir.

Normal People

Zaman içerisinde oldukça sevilip büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Normal People, gerek oyunculuklar gerek diyalog sahneleri ile iki insanın aşk hikayelerinin bahsedildiği oldukça başarılı bir dizi olarak kabul ediliyor. İlk olarak klasik bir gençlik dizisi gibi başladı fakat zaman içerisinde yalın bir maceranın ortasına doğru yola çıktığınız bir dizi oldu. Dizide okulun yakışıklı çocuğu Connell ile birlikte popülerlikten uzak ve kibirli bir kız olan Marianne arasında beklenmedik bir ilişki başlar ve üniversiteye geçmelerinden sonra girdikleri arkadaş çevreleri ile yaşadıkları değişimler gözler önüne serilir. Basit ve çekici bir akışa sahip olan dizi bu açıdan izleyicilerin dikkatini çekebilecek türdendir.

Babylon Berlin

Yüksek bütçeli bir dizi olan Babylon Berlin, kitap uyarlaması bir dizidir. Kitabın yazarı Volker Kutscher tarafından senaristlere özgürlükler de tanınmıştır ve hikayede bazı değişiklikler yapılmasına imkan tanınmıştır. Bu yüzden de kitabın senaryosu ile dizi arasında bazı farkların bulunduğunu belirtmek gerekmektedir. 1920’li yılların Berlin’inde geçmekte olan dizide Gereon Rath Köln şehrinden Berlin’e gönderilmektedir ve bir davayı araştırmaya başlar. Basit gibi görünen davanın karanlık taraflarını görür ve kendi hayatından da önemli, büyük değişimler yaşamaya başlar.

Masum

Oldukça başarılı bir dizi olan ve ödüle de layık görülen Masum dizisinde Haluk Bilginer oynuyor. Emekli komiser Cevdet rolünde oynamakta olan ünlü oyuncu, her şeyden uzak küçük bir çiftlik evinde yaşarken küçük oğullarının bir gece kötü haberle eve gelmesiyle tüm huzurları kaçmaktadır. Meydana gelen bir hadise nedeniyle kimin masum kimin suçlu olduğunu belirlemenin oldukça güç olduğu dizide aynı zamanda Ali Atay, Okan Yalabık, Nur Sürer, Serkan Keskin, Tülin Özen gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Etiketler: ,
Doğal Dil İşleme Hakkında Bilgiler
Teknolojide Origami
Grafen Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Türksat 6a’nın Fırlatılmasına Saatler Kaldı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)