MIUI 12 İle Birlikte Kullanabileceğiniz 5 Etkileyici Özellik

Fahri Gün 30 Nis 2020 Genel 580  0

Yeni yazımızda MIUI 12 yazılım sürümü ile birlikte kullanabileceğinz 5 etkili özellikten bahsedeceğiz.


Xiaomi markası geçtiğimiz günlerde MIUI 12 sürümünü resmen tanıtmıştı. Peki bu sürümde en fazla göze batan özellikler neler oldu dersiniz? Sizler için MIUI 12 ile birlikte kullanabileceğiniz 5 etkili özelliği derledik.


Yeni Yazı Tipleri ve Animasyonlar


MIUI 12 ile birilkte yazı tipleri ve animasyonlar bakımından önemli bazı değişiklikler gerçekleştirildi. Uygulamanın açılış animasyonu da MIUI 12 ile birilkte değiştirildi. Artık MIUI 12’de yeni pek çok animasyon ve yazi tipi kullanabiliyorsunuz. Son zamanlarda bu hususlarda bir farklılık sunulmasını talep ediyorsanız MIUI 12 ile birlikte bu talebinizin karşılanmış olacağını söyleyebiliriz.


Kayan Pencere


MIUI 12 yazılımı çoklu pencere deneyimine yoğunlaşan bir yapı sunmakta olup kayan pencereyi destekleyen uygulamalar ile ekranın yalnızca küçük bir kısmını kaplayacak bir halde diğer uygulamaların üzerinde açılabilmesini sağlamakta.Kayan pencere fonksiyonunu aktif hale getirebilmek için sol üst kısımda bulunan Son Kullanılanlar menüsünden kayan pencere seçeneğini aktif hale getiriniz.


Mi Share


Kullanılabilecek özelliklerden bir diğeri de dosya paylaşım fonksiyonu olan Mi Share olup, Mi Share ile yapabileceğiniz etkinlikler MIUI 12 yazılımında artırılarak daha iyi bir deneyim sunulmuş. Özellikle de Mi Share’ın arayüzünde önemli değişikliklere gidilmiş.


Sağlık Fonksiyonları


Son günlerde bildiğiniz üzere sağlık hususunda dünya önemli sorunlar yaşıyor. Corona salgını teknoloji dünyasında da büyük yankılar uyandırdı ve MIUI 12 gibi yeni arayüzler sağlık konusunda önemli bazı yeni fonksiyonlar da sunuyor. MIUI 12 de sağlık tarafında yapılan değişiklik kullanıcıların sağlıklarını takip edebileceği bir sistem üzerine olup artık adım sayacı, koşu, merdiven çıkma, bisiklete binme için otomatik izleme ile izlenmekte. Geceleri kullanıcının uyku esnasındaki hareket ve seslerini analiz eden de bir sistem üzerinde çalışıldı.


Yapay Zeka Araması


MIUI 12 ile birlikte dikkat çeken özelliklerden birisi de yapay zeka araması oldu. Xiaomi markasının sesli asistanı XiaoAI, Google Asistan erişilebilirlik özelliğine benzer bir özelliği konuşma ve işitme engelli kullanıcılar için sunmakta. Ancak özellik şu an yalnızca Çin’de geçerli olacak.
Etiketler: ,
PUBG Taarruz Tüfekleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
YouTube Kısıtlı Modu Deaktif Hale Getirme Rehberi
TikTok Üzerinde Yaş Değişikliğinde Bulunma Yöntemi
Discord Netflix Botu Kullanma Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)