Gboard Üzerinde Tek Elle Yazmayı Kolaylaştıracak Gizli Bir Özellik Bulunuyor

Fahri Gün 01 May 2020 Mobil 494  0

Google Gboard, tek elle yazmayı kolaylaştıran önemli bir özelliğe sahip. Böylece kullanıcılar için avantaj sağlıyor.

Google Gboard, akıllı telefonlarda epey yaygın olarak kullanılıyor. Ancak ekran boyutlarının epey büyümesiyle Gboard’ı tek elle kullanmak bir hayli güç bir hale geldi. Yine de uygulamanın içerisinde tek elle yazmanızı kolaylaştıracak gizli bir özelliğin bulunduğunun altını çizmemiz gerekiyor.

Gboard Gizli Özelliğini Aktif Edin

Gboard’da bulunan gizli bir özellik, özellikle parmakları kısa olan kullanıcıların çok işine yarayacak. Tek elle yazı yazabilmek için uygulamanız gereken adımlar ise gayet basit: İlk olarak Gboard üzerinde virgül tuşuna uzun süre basın ve parmağınızı, bir el bulunan kare simgesine sürükleyin. Tek elle kullanım modunu aktif ettikten sonra GBoard portre modu açık bir şekildeyken kenar çubuğu menüsüne girip en alt kısımda (karelerin bulunduğu) simgeye dokunun. Böylece klavyeniz bir anda daha loş bir görünüme sahip olacaktır ve etrafında mavi bir kutu oluşacaktır.

Kendiniz Şekillendirin!

Klavyenizde değişiklik meydana geldikten sonra yani bahsettiğimiz loş görünüm ve mavi çerçeve çıktıktan sonra artık klavyenin sınırlarını belirten mavi diktörtgeni parmağınızla tutup istediğiniz yöne sürükleyebilir ve böylece nasıl daha rahat yazıyorsanız klavye boyutunu ve konumunu ona göre sürükle bırak yöntemiyle rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri uygulayabilmek için de sağda bulunan onay işaretine dokunmanız yeterli.
Etiketler: ,
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)