Realme 5i ile Realme 6i Karşılaştırması

Fahri Gün 02 May 2020 Mobil 363  0

Yeni yazımızda Realme 5i ile Realme 6i akıllı telefonlarını karşılaştırıyor, iki telefon arasındaki farklılıkları analiz ediyoruz.

Realme şirketi akıllı telefon kategorisinde özellikle de agresif fiyat politikası ile oldukça başarılı işlere imza attı ve bunlara yenilerini ekliyor. Oldukça sık yeni modeller sunan Realme firmasının özellikle Realme 6i akıllı telefonunun bizim açımızdan epey dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz çünkü Realme 5i zaten bundan 4 ay kadar önce satışa sunulmuştu. Hemen dört aylık bir süreden sonra şimdi de Realme 6i telefonunun çıkması kafa karıştırıcı bir durum. Peki iki model arasında gerçekten de kayde değer bir fark var mı? İşte bunu bir masaya yatırmak istedik.

Realme 5i ile Realme 6i arasında ne fark var?

Yaptığımız analiz sonucunda belirtebiliriz ki Realme 5i aktıllı telefonu ile Realme 6i arasındaki en temel fark hız tarafında karşımıza çıkışyor. İki telefon arasında tasarımsal açıdan ise herhangi bir farklılık bulunmuyor. Hız konusuna dtöndüğümüz zaman ise aralarında hız olarak Realme 6i’nin beklendiği üzere daha hızlı olduğunu görmekteyiz ancak bu hız çok bariz bir fark sunmuyor. Ancak burada dikkat etmenizi istediğimiz püf nokta iki modelde de MediaTek yonga seti bulunmasına rağmen ısınma tarafında ikisinde de belirgin bir sorun bulunmuyor olmasıdır.

Fiyat Farkları Nedir?

İki telefon arasında fiyat farkına baktığımız zaman Realme 6i akıllı telefonunun 400 TL kadar daha pahalı olduğunu belirtelim.
Etiketler: , ,
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma
Oppo A11s Özellikleri Belirlendi
Realme 8s 5G ve 8i’nin Özellikleri Belli Oldu
Redmi Note 8 Pro ve Note 9 Pro Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)