E-Tablolar’da Google Çeviri Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 04 May 2020 Teknoloji 330  0

Yeni yazımızda Google E-Tablolar içerisinde nasıl çeviri servisi kullanabileceğinizi anlatıyoruz. İşte detaylar…

Ünlü teknoloji devlerinden Google, ofis uygulamaları hususunda da pek çok hizmet sunuyor. Bu hususta özellikle Microsoft Office uygulamalarının alternatifi olarak kullanılabilecek Google Dökümanlar , E- Tablolar gibi uygulamalar bulunuyor.

E-Tablolar’da Çeviri Yapmak

Google E-Tablolar üzerinde Google Çeviri özelliğini kullanma imkanı sunuluyor ve Google Translate özelliği bugün dünya genelinde en fazla kullanılan çeviri aracı olarak dikkat çekiyor. Dolayısıyla E-Tablolar içerisinde bir çeviri ihtiyacınız olduğu zaman Google’ın bir diğer hizmeti olan Google Translate’i kullanabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken birkaç adım bulunuyor.

Haydi başlayalım:

İlk olarak Google E-Tablolar’ı açınız ve çeviri fonksiyonunu çalıştırabilmek için çevirmek istediğiniz kelimeleri alt alta sıralayınız ve sonrasında çeviri yapmak istediğiniz hücreye geçip GOOGLETRANSLATE( -çeviri yapılacak hücre- ; “kaynak dil” ; “çeviri yapılacak dil”) kodunu uygulayınız. Parantezde belirttiğimiz kaynak dil ve çeviri yapılacak dilleri de kendinize göre doldurmanız gerektiğini de belirtelim.

Tüm kelimeleri otomatik çevirme

Kullanmış olduğunuz kodu diğer hücrelerde de çalıştırabilmek için de çeviriyi yaptığınız hücrenin sağ alt köşesinde bulunan mavi renkli noktaya basın ve çeviri yapılacak hücreler boyunca sürükleyin ve sürükleme işleminizin ardından tüm kelimeleriniz otomatik olarak çevrilmiş olacaktır.
Etiketler: ,
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)