En Yüksek Puanı Olan Robot Temalı Filmler

Fahri Gün 05 May 2020 Teknoloji 697  0

Bu yazımızda en yüksek puana sahip olan robot temalı filmleri sizler için derledik. İşte o filmler…

Bu zamana kadar robotların dünyayı ele geçirdiğine dair çok fazla film yapıldı. Ancak bu filmlerden yalnızca bazıları hafızalara kazınmayı başardı. Bilim kurgu filmlerinin adeta vazgeçilmezi olan robotlar özellikle gerçek dünyadaki büyük ilgi sayesinde film dünyasında da yoğun bir ilgi görüyor. İnsanların pek çoğu gelecekte dünyayı yapay zekanın yönetmeye başlayacağını düşünüyor.

IMBD’ye göre en yüksek puana sahip olan 3 robot filmini sizler için derledik:

Blade Runner

Bu film aslında bir seri olup serinin ilk filmi de 1989 yılında çıkmıştır. İkinci film ise neredeyse 30 yıl sonra, 2017 yılında çıkmıştır. Robotlarla dolu distopik bir dünyada geçen bu filmde robotlar tıpkı insanlar gibi normal bir hayata sahip olmak istemektedir.

The Ternimator

Bu seri de yine IMDb tarafından çok yüksek puana layık görülen ve en iyi robot filmlerinden biri olarak gösterilen bir yapımdır. 1984 yılında çıkış yapan ilk filmden sonra beş film daha çıkmıştır. Robotların işgal etmiş olduğu bir dünyada insanlarla robotlar arasındaki kıyasıya mücadeleye odaklanmaktadır.

Metropolis

IMDb tarafından en yüksek puana layık görülen bir diğer robot filmi ise Metropolis olup, bu filmin özelliği 1927 yılında çıkması ve insan şeklindeki robotları anlatan ilk büyük çaplı film olmasıdır. İçerisinde dram da barındırmakta olan bu bilim kurgu filmi Fritz Langa tarafından yönetilmiştir ve efsaneler arasında nitelendirilir.
Etiketler: ,
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)