Meizu Şirketi Güncellemeler Konusunda Şaşırttı

Fahri Gün 06 May 2020 Mobil 279  0

Genellikle Çinli üreticilerin güncellemeleri sıklıkla yayınlamaya çalıştığını biliyoruz ancak Meizu bu konuda tabiri caizse hayal kırıklığına uğrattı.

Meizu firması açıkçası Samsung gibi devlere oranla çok daha az popülariteye sahip bir akıllı telefon üreticisi ve bu yüzden özellikle güncelleme takvimlerine çok dikkat etmek zorunda. Ancak gelin görün ki Meizu firması akıllı telefonlarına güncelleme yayınlamak konusunda yetersiz kalıyor.

MP3 Çalar Üretiyordu

İlk olarak MP3 ve MP4 çalar üreten, sonrasında devlet desteği ile akıllı telefon pazarında da işler yapmaya başlayan Meizu firması donanımsal alanda iyi işler yapsada yazılımsal tarafta güncellemeler konusunda şu ana kadar olumsuz yönde dikkat çekti.

Bazı Telefonlara Hiç Büyük Güncelleme Sunmadı

Meizu, bir iki telefonuna arada bir güvenlik paketi güncellemesi yollamakta olup bu durum Meizu kullanıcılarının yakındığı bir sıkıntı olarak dikkat çekiyor. Örneğin Meizu 15 akıllı telefon modeli 2018 yılının Nisan ayında piyasaya sürüldü fakat bu cihaz için şu ana kadar ufak tefek bazı güncellemelerin dışında iki yıl boyunca büyük çaplı bir güncelleme sunulmadı. Bu durum diğer markaların güncellemeler konusundaki çabasını göz önüne alınca oldukça dikkat çekiyor.
Etiketler:
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)