Online Ortamdan Corona Virüs Testi Yaptırma Yöntemi

Fahri Gün 07 May 2020 İnternet 519  0

Bu yazımızda internet üzerinden korona virüsü testini nasıl basit bir biçimde yapabileceğinize değiniyoruz. İşte detaylar..

Corona virüsü nedeniyle ülkemizde hergün onlarca kişi hayatını kaybediyor. Oldukça tehlikeli bir salgın olan corona virüsü, önce bazı belirtiler ile kendisini gösteriyor. İşte bu belirtilerin sizde olup olmadığını merak ediyorsanız bizzat devletin internet sitesi olan koronaonlem.saglik.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

koronaonlem.saglik.gov.tr

Söz konusu adrese girdikten sonra T.C. Kimlik No – Baba Adı – Doğum Yılı, Telefon Numarası bilgilerini girin. Sonra sistem sizden robot doğrulaması yapacaktır. Ben Robot Değilim seçeneğini işaretleyin ve Devam Et butonuna tıklayın. Giriş yaptıktan sonra bazı soruları cevaplamanız gerekecek. Örneğin Son 12 gün içinde en uzun süre bulunduğunuz şehir? , sağlık sektöründe mi çalışıyorsunuz?, yandaki hastalıklardan sizde varsa işaretleyiniz gibi sizi teste tabi sokan sorular var ve test bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre ilerliyor.Son aşamada şikayetiniz yani belirli semptomlar bulunup bulunmadığı sorulmakta. Yüksek ateşe ek olarak yeni başlayan nefes darlığı, boğaz ağrısı, öksürük, baş ağrısı, burun akıntısı gibi problemleriniz varsa bu alanda dile getiriyorsunuz.
Wayfair Hakkında Bilgiler
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)