Fotoğraflara Filigran Koyma Yöntemi

Fahri Gün 17 Şub 2018 Bilgisayar 633  0

Eğer bir fotoğraf size aitse ve internette kopyalanmasından endişe ediyorsanız filigran koyabilirsiniz. Bunun içni size önerebileceğimiz bir program var ve nasıl yapıldığını da detaylı olarak anlatacağız.

İlk olarak bilgisayarımıza Lightroom Watermark Editor programını kurup çalıştırıyoruz.

Bir fotoğrafa tıklayıp Edit Watermarks yoluyla filigran düzenleyici aracını çalıştırıyoruz.

Üzerinde değişiklik yapabileceğiniz bir filigran otomatik olarak eklenecektir. Watermark Style sekmesinden filigranımızın türünü belirliyoruz.

Watermark Style sekmesine girdiğiniz zaman Graphics ve Text sekmelerini görürsünüz. Bunlardan biri logo şeklinde filigran eklemeye, diğeri de yazı şeklinde filigran eklemeye yaramaktadır.Ben anlatımımda Text yöntemini kullanacağım.

Text sekmesine girdikten sonra metninizi Text Options komutu ile ayarlayın. Filigranınızı kendinize göre boyut anlamında düzenleyebilir, filigranın sol, orta veya sağda gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşte şu şekilde:

Sol altta gördüğünüz üzere buldanian yazısı var ve resimde de filigranda buldanian yazıyor. Buldanian yazısını kendinize göre değiştirin. Örneğin adınızı soyadınızı veya şirket isminizi yazabilirsiniz. Yine sağ tarafta gördüğünüz gibi Left, Center, Rigth seçenekleri var ve fotoğrafta Left seçeneği seçili ve resimde de filigran sol altta duruyor. Yine oradan Center veya Right seçip filigranın merkezde veya sağl altta durmasını da sağlayabilirsiniz.

Color kısmında da gördüğünüz gibi beyaz renk hakim. Beyaz kutucuğun üzerine tıklayarak farklı bir renk seçip böylece filigran renginizi değiştirebilirsiniz.

Alt kısımda da Shadow ve onun altında Watermark Effects kısımlarını görmektesiniz. Bunlar da yine filigranınızın efekti ile ilgilidir. Örneğin gölgeli durmasını istiyorsanız Shadow ayarlarıyla oynayabilir, efekt vermek istiyorsanız da watermarks effects kısmındaki ayarları kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Filigranınızı hazır ettiğinizde sağ alttaki Save butonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz.

Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)