Eskiyen Bilgisayarınızı Atmak Yerine Değerlendirebilirsiniz

Fahri Gün 26 Şub 2021 Bilgisayar 440  0

Yeni içeriğimizde eski bir bilgisayarı atmak yerine nasıl değerlendirebileceğiniz ile ilgili olarak bazı bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar teknoloji çok hızlı bir şekilde geliştiğinden çabuk eskiyebiliyor. Bazen de kullanıcılar ellerindeki bilgisayarın performansını yeterli bulabiliyor ancak bir bilgisayar belli bir süre sonra artık iyice performans kayıplarına uğruyor ve donanımlarında çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor.  Bu gibi durumlar karşısında eski bilgisayara sahip bir kişi bilgisayarını atmayı veya hurdacıya vermeyi düşünebiliyor. Bazen de eski olan bilgisayar Letgo gibi uygulamalar üzerinden satışa sunuluyor ancak bir bilgisayarın özelliklerinden onun epey eski olduğunu anlayan biri satın almıyor elbette. Peki eski bir bilgisayar nasıl değerlendirilebilir? Yazımızda bu konuya sizler için detaylarıyla değinelim.

Bilgisayarı güvenlik kamerası olarak kullanmak

Sahip olduğunuz bilgisayarı evde olmadığınız zamanlarda bir güvenlik kamerası olarak çalıştırabilir ve böylece eski bilgisayarınızdan yararlanabilirsiniz. Bunu ucuz bir harici webcam ile kolayca yapabilirsiniz.

Müzik çalar olarak kullanmak

Düşük performanslı bilgisayarınızı herhangi bir televizyona veya monitöre bağlayarak uzaktan klavye ve fare yardımı ile yönetmek suretiyle medya oynatıcısı olarak kullanabilirsiniz. Böylece cihazınızı bir müzik çalara dönüştürebilirsiniz.

Linux deneyimi

Eğer yazılıma merakınız varsa ve farklı bir işletim sistemi denemek istiyorsanız bilgisayarınıza Linux yükleyerek Linux işletim sistemi konusunda deneyim elde edebilirsiniz. Eğer Linux kullanıyorsanız da tam tersi Windows işletim sistemi yükleyerek deneyimleyebilirsiniz.

Etiketler:
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)