YouTube İzleme ve Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi

Fahri Gün 24 Şub 2021 İnternet 334  0

Yeni içeriğimizde YouTube üzerinde izleme ve arama geçmişinin nasıl temizlenebileceği ile ilgili olarak bazı bilgiler vermekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

YouTube dünya üzerinde en fazla kullanılan video izleme platformu olup içerisinde neredeyse her konuda içeriğe ulaşabilmeniz mümkündür. Kullanıcıların başında adeta saatlerini harcadığı YouTube platformunda  her arama eylemimizin kayıt altına alındığını biliyor musunuz? YouTube üzerindeki izleme ve arama geçmişinin kayıt altında tutuluyor olması can sıkıcı olabilir. Peki YouTube üzerinde izleme ve arama geçmişi nasıl temizlenebilir?

YouTube arama geçmişi nasıl temizlenir?

İlk olarak YouTube internet sitesini açıp sağ üst köşede yer alan profil kutucuğuna tıklayınız ve ardından Google Hesabınızı Yönetin yazısının üzerinde tıklayınız. Şimdi de sol menüde yer alan Veri ve Kişiselleştirme seçeneğini seçiniz. Etkinlik Kontrollü bölümünün altında bulunmakta olan YouTube Geçmişi sekmesine basarak devam ediniz ve üst kısımda bulunan YouTube Geçmiş kutucuğunu kapalı bir hale getiriniz. Bu işlemin tarayıcı sürümü için geçerli olduğunu belirtelim. Eğer Android veya IOS uygulamasını kullanıyorsanız da aşağıdaki yöntemi izleyebilirsiniz.

Android ve iOS üzerinde YouTube izleme ve arama temizliği

İlk olarak telefonunuzun YouTube uygulamasını açıp oradan sağ üst köşede yer alan profil kutucuğuna tıklayın. En alt kısımda yer alan Ayarlar işaretine basın. Aşağıda çıkan İzleme Geçmişini Temizleme ve Arama Geçmişini Temizleme butonlarına tıkladıktan sonra İzleme Geçmişini Duraklat ve Arama Geçmişini Duraklat adlı kutucukları aktif hale getirin. Böylece artık YouTube uygulama sürümünde arama ve izleme geçmişinizin kaydedilmesini önlemiş olacaksınız.

Etiketler:
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)