Bilgisayara Kimin Ne Zaman Girdiğini Görme Yöntemi

Fahri Gün 22 Şub 2021 Genel 129  1

Yeni içeriğimizde bilgisayara kimin ne zaman giriş yaptığını nasıl öğrenebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bilgisayarınıza haberiniz olmadan giriş yapılıp yapılmadığını merak ediyorsanız bunu öğrenebilme yolunuz bulunuyor. Windows işletim sistemli cihazlarda dahili olarak bulunan etkinlik izleyici özelliği sayesinde hangi kullanıcının ne zaman oturum açtığını ve hatta oturumu ne zaman kapattığını görebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanabilmek için Windows’un Pro sürümüne sahip bir işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir.

Desteklenen işletim sistemleri Windows 7 Pro, Windows 8 Pro ve Windows 10 Pro veya Enterprise sürümleridir.

Oturum açma denetimini aktif hale getirebilmek için de Yerel Grup İlkesi Düzenleyici ayarlarına giriniz. Bunun için klavyenizden Windows + S kombinasyonunu kullanınız ve çıkan ekranda gpeudit.msc yazıp ikona tıklayınız. Sol menüde bulunan Windows Ayarları menüsünü genişletip alt kısımda açılan Güvenlik Ayarları menüsüne  ve sonrasında Yerel İlkeler menüsünü genişletip alt kısımda açılan Denetim İlkesi sekmesine tıkayınız.

Ekranın sağ kısmında açılan menüden Oturum Açma Olaylarını Denetle sekmesine çift tıklayınız ve sonrasında Başarılı ve Hata kutucuklarını işaretleyip Tamam butonuna tıklayın.  Böylece oturum açma denetimini aktif hale getirmiş olursunuz.

Oturum açma denetimini aktif ettikten sonra Olay Görüntüleyici üzerinden alınan kayıtları görüntüleyebilirsiniz:

İlk olarak klavyenizden Windows + S tuş kombinasyonunu kullanıp gelen ekranda Olay Görüntüleyici yazarak gelen ikona tıklayınız.

Sol menüde bulunmakta olan Windows Günlükleri menüsünü genişletip Güvenlik sekmesine tıklayın.

Orta sekmede çıkan menüden oturum bilgilerini kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Etiketler:
Exxen Üzerinde Ücretsiz Hesap Açma Yöntemi
MacBook Pro Isınma Sorununu Giderme Yöntemi
Numaradan İsim Sorgulama Yöntemi
Telefon Şarjı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)