Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O

Fahri Gün 04 Tem 2019 Bilgisayar 508  0

Yeni Model O isimli fare dünyanın en hafif oyuncu faresi olmaya aday. Bunu sağlayan yegane nitelik ise delikli bir tasarıma sahip olması.


Fareler günümüzde genellikle düz bir şekle sahiptir. Ancak üretilen yeni fare delikli tasarımı ile şaşkına çeviriyor. Model O isimli yeni oyuncu faresinin üzerinde bulunan çok delikli yapı ve kullanılan malzeme ürünün son derece hafif olmasını sağlıyor.

Yalnızca 67 Gram


Farenin ağırlığı yalnızca 67 Gram olup bu ağırlık ile dünyanın en hafif faresi olarak nitelendiriliyor. Delikli tasarıma sahip bir fare kullanım açısından biraz rahatsız edici olur gibi geliyor olabilir ancak geliştirici böyle bir şeyin söz konusu olmadığının üzerine basıyor. Farenin kullanımı sırasında üzerinde yer alan deliklerin neredeyse hiç hissedilmediğinin altı çiziliyor.

Eli terletmiyor


Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Loriuos PC Gaming Race, delikli tasarımın çok daha iyi bir hava akışı sağladığını, böylece ellerin de serin kalmasının sağlandığını belirtti. Özellikle oyuncular saatler süren mücadelelerin sonunda ellerini rahatsız hissedebilir. Yeni Model O bu noktada kullanım rahatlığına da dikkat ediyor. Terleme gibi oyuncuyu etkileyebilecek unsurların önüne geçiyor.

Teknik özellikleri


Farede Pixart PMW – 3360 sensör kullanılmakta olup üzerinde 6 buton bulunuyor. Cihazın maksimum takip hızının ise 250+ IPS olduğu ortaya çıktı. 50G hızlandırması bulunan farenin maksimum DPI oranı ise 12 bin.
Farenin iki farklı rengi bulunuyor. Bunlardan biri cilalı parlak iken diğeri mat renk. Mat renge sahip model ilginç bir şekilde 10 dolar kadar daha ucuz. Mat renk model 50 Dolar, cilalı parlak renkli model ise 60 Dolar fiyat etiketine sahip. Hem mat hem de cilalı parlak modellerin siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olduğunu da belirtelim.
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek
Windows 11 Ürün Anahtarı Bulmak İçin Kullanabileceğiniz Yöntemler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)