Face ID İkinci Yüz Ekleme Detaylı Anlatım

Fahri Gün 03 Tem 2019 Mobil 454  0

Yeni içeriğimizde Face ID için ikinci bir yüz ekleme işleminin nasıl yapıldığına değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


Yüz tanıma teknolojisi Face ID, 30.000 adet kızılötesi ışını yüze yansıtıyor ve yüzün tanımlanmasını sağlıyor. Yüz kilidi, kullanıcıların daha güvenli bir ortama sahip olabilmesi açısından önem arz ediyor.

Daha kapsamlı bir yüz kilidi


Yüz kilidi sayesinde telefonunuzu sizden başka bir kişi açamıyor. Bu teknoloji ilk başta pek çok ön yargıyla karşılaşmış olsada günümüzde bir hayli popüler bir hale geldi. Yüz tanıma teknolojilerinin her ne kadar pek çok farklı akıllı telefonda aktif olarak kullanıldığını söylesek de Face ID sahip olduğu yetiler bakımından farklı bir yere sahip ve Apple’ın sunduğu bir hizmet. Dolayısıyla Apple cihazlarında kullanılabiliyor. Touch ID’e göre de daha kapsamlı olduğunu söylemek mümkün.

İkinci bir kişi ekleyebiliyorsunuz


Face ID’in sahip olduğu güzel özelliklerden biri ikinci bir yüz kilidi oluşturabiliyor olmanız. Yani mesela telefonunuza bir kişinin erişim sağlayabilmesini istiyorsunuz. Güvendiğiniz bir kişiye telefonunuzu emanet edeceğiniz zaman bu çok işinize yarayabilir. O kişinin, sizin telefonunuza girip rahatlıkla kullanabilmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamanız gereken birkaç adım cvar.

Uygulanması gereken adımlar


Yapılması gereken ilk şey Ayarlar ksmına girmek. Daha sonra aşağıya kaydırıp Face ID ve Parola’ya dokunup karşınıza çıkan şifre alanından şifrenizi girin. Alternatif Bir Görünüm Ayarla yazısına dokunun. Çıkan kurulup prosedürü kısmındandan sonra Face ID Ayarla öğesine dokunup ikinci yüzü cihazın önüne geçiriniz. Kimin yüzünü eklemek istiyorsanız o kişinin yüzünün ekranda açılan çerçevenin içine odaklanmasını sağlayın. Aradaki mesafenin 25 cm kadar olması önerilmektedir.
Tarama işleminin ardından Devam, daha sonra da Bitti’ye dokunarak işleminizi gerçekleştirin.
Etiketler: ,
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu
Asgari Ücretle Alınabilecek Giriş Segment Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)