Play Store’da Bulunmayan Bir Uygulamayı Android Cihaza Yükleme Yöntemi

Fahri Gün 02 Tem 2019 Mobil 359  0

Google Play Store üzerinde çok fazla uygulama bulunuyor ancak nadir de olsa Play Store üzerinde yer almayan bazı Android uygulamaları da bulunuyor. Peki bu uygulamaları Android cihaza nasıl yükleyebilirsiniz? Yeni içeriğimizde detaylarıyla değiniyoruz.


Günümüzün en çok kullanılan sanal mağazalarından biri olan Play Store, aynı zamanda Android işletim sisteminin resmi sanal mağazası olarak da kullanımda. Play Store binlerce uygulamaya ev sahipliği yapıyor ancak Play Store üzerinde bulunmayan uygulamalar da yok değil.

Farklı bir APK kaynağına yönelmek gerekir

Play Store üzerinde bulunmayan bir uygulamayı edinmek için yapmanız gereken şey farklı bir APK kaynağından indirmek. Ancak indirmiş olduğunuz APK kaynağının güvenilir olduğuna emin olmalısınız. Çünkü siz farklı bir kaynaktan indirme yapmak için üçüncü taraf kaynaklarından indirme yapmayı Ayarlar ekranı içerisinden aktif hale getirmelisiniz ve böylece tehditlere daha açık hale gelirsiniz.

Referansı olan güvenilir kaynaklara yönelin


Üçüncü taraf kaynaklardan indirme işlemini aktif hale getirdikten sonra yapılması gereken şey güvenilir bir APK indirme kaynağından yararlanmak. Mesela APKMirror.com bu konuda referanslara sahip bir adrestir. İntrenet tarayıcınız üzerinden APKMirror.com adresine girip pek çok Android uygulamayı edinebilirsiniz.

APK indirmelerini gerçekleştirin


APKMirror adresine girdikten sonra üst kısımda yer alan arama kutucuğuna indirmek istediğiniz bir dosya varsa yazarak doğrudan uygulamayı indirme sayfasını açıp kırmızı Download APK düğmesine tıklayarak APK indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Yeni APK dosyanızı çalıştırın


İndirme işlemini başlattıktan kısa süre sonra bildirim ekranı üzerinden indirme durumunu görebilirsiniz. İndirme işlemi bittiğinde de dosyayı kolayca çalıştırabilirsiniz.
Etiketler: ,
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)