Curved Monitörler Hakkında Son Bilgiler

Fahri Gün 15 Nis 2018 Bilgisayar 648  0

Curved monitörler oldukça yaygınlaşmaya başladı. Pek çok üretici yeni curved modellerini Türkiye pazarına sunuyor.

Bilgisayar oyuncuları yavaş yavaş yeni bir akıma daha ayak uyduruyor. Curved monitörler masalardaki yerini almaya başlıyor. İlk olarak Samsung tarafından ortaya çıkarılan curved monitör yapıları, zamanla daha kavisli bir hale geldi ve günümüzdeki görünümüze kavuştu. Şu an 1800R kavisli monitörleri görmekteyiz.

24 inç, 27 inç, 34 inç gibi çok farklı ebatlarda piyasaya sürülen bu monitörlerden son zamanlarda MSI, Asus, Samsung gibi ünlü markalar piyasaya sürüldü. Aynı zamanda Çinli pek çok teknoloji devinin ürünlerini de gördük. Geçtiğimiz günlerde Hepsiburada üzerinde bazı curved monitörlere özel indirimler yapıldı. Bu da monitörün Türkiye’de daha yaygın bir hale gelmesini sağladı.

Curved monitörler, kavisli yapıları sayesinde oyuncuların gözlerini sarıyor ve böylece oyunlarda daha çok oyunun içerisinde hissetmelerini sağlıyor. Ortaya çıkan araştırmalara göre son zamanlarda bu özellikleri nedeniyle curved monitörlere çok yoğun bir ilgi var. Bu sebeple önümüzdeki süreçte curved monitörleri çok daha aktif bir rol oynarken göreceğiz.

Aynı zamanda Samsung’un curved monitörlerin eğimini daha da arttırmaya çalıştığına yönelik iddialar var. Bu da önümüzdeki süreçte daha da kavisli monitörlerle tanışabileceğimizin bir habercisi.

Etiketler: ,
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)