EA Mikro Ödeme Sistemini Tekrar Getiriyor!

Fahri Gün 14 Nis 2018 Oyun 618  0

Electronic Arts, epey eleştirilen mikro ödeme sistemini geri getirmeye karar verdi. 18 Nisan tarihinde oyuncuların kabusu geri dönecek.

Star Wars Battlefrount 2 oyunu geçtiğimiz yıl mikro ödeme sistemi ile gündeme gelmişti. Geçen yılın en çok konuşulan oyunlarından biri oldu fakat mikro ödeme sistemi nedeniyle çok fazla eleştirildi. Mikro ödeme sistemi ile birlikte Star Wars Battlefront 2 oyununda sağlam bir ilerleme kaydetmek için ya 1000 Dolar ödemeniz, ya da oyunun başında binlerce saat geçirmeniz gerekiyordu.

Bu çok ağır koşulların ardından oyuncuların yoğun tepkisi üzerine EA tarafından oyundaki mikro ödeme sisteminin kaldırıldığı açıklanmıştı. Bu büyük bir sevinç yaşatmıştı fakat aynı zamanda bazı kuşkuları da beraberinde getirmişti. Ya EA tekrar mikro ödeme sistemini devreye sokarsa? Ve işte o korkulan sorunun cevabı maalesef oyuncular için olumsuz oldu. EA Games, Star Wars Battlefront 2 oyunu için 18 Nisan 2018’de mikro ödeme sistemini tekrar devreye sokacak.

Bu gelişme ile birlikte pek çok oyuncunun Star Wars Battlefront 2 oynamayı bırakacağını düşünüyoruz. Fakat bu kez ilk zamanki kadar tepki olmayabilir. Nede olsa tarih tekerrürden ibarettir.  Bakalım ilerleyen süreçte konu hakkında nasıl gelişmeler yaşanacak? Sürecin takipçisi olacağız.

Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)