Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 26 Haz 2021 Bilgisayar 116  0

Bilgisayarlarda genelde laptop üzerinde yer alan Intel çıkartmasının neden orada olduğu ile ilgili bilgiler veriyoruz. İşte Intel çıkartması hakkında bilinmesi gerekenler…

Yeni bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayar satın aldığınız zaman kasa üzerinde Intel çıkartmalarını görebilirsiniz. Bu çıkartmalar genellikle kasa üzerinden sökülmeye çalışıldığında leke bırakır ve pek çok kullanıcı bu nedenle rahatsız olur. Peki Intel çıkartmaları neden buna rağmen bilgisayarlarda bulunmaktadır?

Intel, bilgisayarınızda bulunan etiketler için üreticilere para ödemektedir. Böylece kullanıcılar bilgisayarın gücünün Intel tarafından sağlanmış olduğunu anlamaktadır. Bu durum özellikle bilgisayar ile çok içli dışlı olmayan birisinin bile bilgisayarın başına geçtiğinde Intel markasını görüp özümsemesi anlamına gelmektedir. Böylece markanın bilinirliği daha da artmaktadır.

Intel her ne kadar bilgisayarlarda bu çıkartmaların yapıştırılmasını sağlasada bunu Mac cihazlarında başaramamaktadır.  Çünkü Apple Intel’in bu etiketi koymak için ödediği parayı yeterli bulmaz veya kendi politikasına aykırı bulduğu için bundan uzak durur. Apple cephesinden daha önce konuyla ilgili bir açıklama da yapılmıştı. Söz konusu açıklamada Apple’ın Mac cihazları için çıkartmalara gerek duymadığı ancak Intel ile birlikte çalışmanın gurur verici olduğu ifade edilmişti.

Bilgisayar şirketleri ile yaptığı başarılı anlaşmalar sayesinde Intel, özellikle Inside etiketine sahip bilgisayarların satın almasının önerilmesini sağladı ve bu yönde bir algı oluştu. Çoğu kez küçük kar marjları ile çalışan üreticiler Intel tarafından sunulan anlaşmaları memnuniyetle kabul etti ve süreç bugüne kadar uzandı.

Etiketler:
Güncellemeler Nedeniyle Yavaşlayan Windows’u Hızlandırma Yöntemi
Windows Bilgisayarın Kapanmasını İptal Etme Yöntemi
Türkiye’de Yazılımcılar İşe Girerken Bunlara Dikkat Ediyor
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)