Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 24 Haz 2021 İnternet 148  0

Bu içeriğimizde Twitter Blue hakkında bilmeniz gereken noktalara değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Twitter Blue , Twitter tarafından duyurulan yeni ücretli abonelik servisidir. Mevcut sosyal medya deneyiminde ücretli servisler bulunmazken, artık bazı özelliklerden yalnızca ücretli Twitter üyeleri yararlanabilecek.

Twitter Blue abonelerinin ayrıcalıkları ilk etapta şu şekilde olacak ve zamanla muhtemelen daha da artacak:

  • Tweetler için Geri Al Butonu
  • Yer İşaretleri için Klasörler
  • Özelleştirilebilir Temalar ve Renkler
  • Okuyucu Görünümü Modu

Tweetlerde Geri Al Butonu

Tweette yazım hatası gördüğünüzde veya farklı bir nedenle tweeti silip tekrar yazıp paylaşmak istediğiniz zaman Twitter Blues izin için Geri Al butonu sunmaktadır. Bu butonu kullandığınızda birkaç saniyeden otuz saniyeye kadar belirlenen aralıklarla süre seçerek henüz tweet paylaşmadan gördüğünüz yanlışlıkları düzeltme imkanınız olur.

Okuyucu Görünümü Modu

Tweet serilerinin makale şeklinde görünmesini istiyorsanız bu fonksiyonu kullanabilirsiniz. Twitter Blue okuyucu modu ile basit bir şekilde okuma yapabilirsiniz. Ancak bu belki diğer özelliklere nazaran biraz daha az kullanılabilir.

Özelleştirilebilir Tema ve Renkler

Kullandıkları Twitter temasını daha fazla özelleştirebilen Blue kullanıcıları, iOS ve Android cihazlarda uygulama simgesini bile değiştirebilmekte olup böylece daha kişisel bir Twitter deneyimi elde edebilir.

Yer İşaretleri İçin Klasörler

Beğendiğiniz tweetleri kaydedip sonra da rahat bir şekilde bulabilmenize imkan tanıyan yer işaretleri özelliğine sahip olup, bu özellik tweetleri aynı yerde saklamaktadır. Blue fonksiyonu ile Yer İşaretleri alanında klasör oluşturarak istediğiniz tweetleri oluşturmuş olduğunuz herhangi bir klasörde sınıflandırabilirsiniz.  Klasörlere farklı renkler atayabilme imkanınız da bulunmaktadır.

Etiketler:
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)