Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi

Fahri Gün 05 May 2021 Bilgisayar 628  0

Bilgisayar iPhone cihazını görmüyorsa bu sorunu nasıl giderebilirsiniz? Bu yazımızda detaylarıyla değiniyoruz.

iPhone telefonların kullanımı her ne kadar basit olsada bu telefonları bilgisayar üzerinden yönetmek sorun teşkil edebilmekte. Özellikle Windows sistemlerde bilgisayarın iPhone’u görmemesi sorununa çok fazla karşılaşılıyor. Bu genellikle iki işletim sisteminin tamamen farklı yapıda olmasından kaynaklansada çoğu kez eksik sürücü veya iTunes bileşenlerinin temin edilmesi ile sorun çözülebiliyor.

iTunes servisinden yararlanabilmek için en az Windows 8 ve üzeri sürümüne sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Yani Windows 7 kullananların bu sorunu yaşaması oldukça doğal bir durumdur.

Bilgisayarın iPhone cihazı görmediği durumlarda uygulanabilecek yöntemler:

iPhone telefonun sürümünü en son versiyona güncellemek uygulanabilecek yöntemlerden biri olup, aynı zamanda iPhone’da kilit açarak da sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda telefonu farklı bir USB bağlantı noktasına takabilir veya farklı bir kablo deneyebilirsiniz. Örneğin bazı kablolar telefonu şarj eder ancak veri transferi konusunda destek sunmaz. Bu hususa da dikkat etmenizi öneririz.

Telefonunuzu bilgisayara bağladığınız zaman cihaza güvenme komutunu kullanmanız gerekmektedir yani gerekli izni vermiş olmalısınız.

Eğer hala sorununuz devam ediyorsa o halde Apple Mobile Device Support servisinin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. AMDS servisi çalışmamaktaysa yeniden açabilmek için iTunes’i seçip o an bilgisayara bağlı olan iPhone veya farklı bir Apple cihazının bağlantısını keserek  Windows Logo tuşuna ve bilgisayarınızın klavyesinde bulunan R tuşuna ayın anda basınız.

Böylece Çalıştır komutu çıkacak olup Çalıştır bölümüne services.msc yazıp onaylayınız. Hizmetler konsolu açılacaktır. Apple Mobile Device Service öğesine gelip sağ tıklayarak kısayol menüsü içerisinden Özellikler seçeneğine girin. Başlangıç türü bölümünden Otomatik olarak ayarlayın. Ardından Hizmeti Durdur’a tıklayıp ve akabinde Bu İşlemden Sonra Hizmeti Başlat komutuna tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp telefon bağlantısı tekrar yapıp iTunes’da  sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

Etiketler: ,
Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)