Asus ZenBook 14 İncelemesi

Fahri Gün 25 May 2021 Bilgisayar 348  0

Yeni yazımızda Asus’un ZenBook modellerinden Asus ZenBook 14 UX435EG cihazının incelemesini yapıyoruz.

Taşınabilir bir yapıya sahip olan ve hafif ürünlerden biri olan dizüstü bilgisayar Asus ZenBook 14 UX435EG, yeni nesil bir işlemciye sahiptir. Üründe 1 TB NVMe M2 SSD depolama alanı yer almakta olup, TouchPad’inde yer alan Full HD+ ekran ile dikkat çeken dizüstü bilgisayar modelidir.

Sahip olduğu güçlü teknik özellikler ile ön plana çıkan ZenBook 14 modeli, genel itibariyle başarılı bir performans ortaya koymaktadır. Asus ZenBook 14 UX435EG modelinde 16 GB RAM, 1 TB SSD, Intel i7 1165G7 işlemcisi yer almaktadır.  Üründe kullanılan işlemci fiziksel olarak dört çekirdeklidir.

Bilgisayarın içerisinde harici grafik kartı olarak 2 GB GDRR6 özelliğine sahip olan MX450 grafik kartı bulunmaktadır. Bu grafik kartı NVIDIA tarafından geliştirilen, GeForce serisine dahil olan bir modeldir. Bilgisayar grafik ağırlıklı işlemlerinde iyi bir sonuç ortaya koyan bu grafik kartı, günlük ofis kullanımlarına uygun olup, oyun performansı ise güçlü değildir.

Bilgisayarın Bluetooth 5 teknolojisi ve Wi-Fi 6 teknolojisi bulunmaktadır. Ancak ülkemizde ortalama 18.000,00 TL fiyat etiketiyle satılan Asus ZenBook 14 UX435EG, bu bağlamda Türkiye’de yüksek fiyatlardan satılan dizüstü bilgisayarlardan biridir. Yani bu bilgisayarın sahip olduğu özelliklere sahip daha uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar modelleri bulunabilir. Ancak ASUS kalitesinin de genel itibariyle tatminkar düzeyde olduğunu ifade temek gerekiyor. Yine de fiyat tarafında kaygısı olan kişiler için tercih edilebilecek ekonomik bir seçenek olmayacağını belirtmek gerekmektedir.

Etiketler: ,
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)